Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire lenne hülye vagy jó...

Mennyire lenne hülye vagy jó ötlet pálinkát használni szájvízként csak átmenetileg gyulladt fogínyre?

Figyelt kérdés
Nincs fogkövem, mégis az utóbbi 1 hónapban tartósan gyulladt 2 fogamnál az ínyem és kicsit vissza is húzódott. Olvastam, hogy másnak használt. 1-2 alkalommal ki lehet próbálni, vagy hülye ötlet? Pl a fogzománcomat nem szeretném hogy szétmarja és leszedje egy ilyen nagy alkohol % :D Mosom és karban tartom rendesen, de ez a rész nem akar begyógyulni. Szájvizek sem használtak. Pálinkás öblögetés mehetne rá?
2022. szept. 28. 02:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szájvizek nem használtak? Nem valami lájtos színes víz kell, hanem gyógyszer. Corsodyl. De nyilván lehet pálinkát is használni pár napig, csak aztán nehogy alkoholistának nézzenek a szagtól!
2022. szept. 28. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Corsodylt 2 hétig használtam, Curaseptet 1 hétig, egyik sem vált be sajnos. Ugyanolyan gyulladt maradt, sőt, onnantól kezdett az ínyem is visszahúzódni. Listerine-ből próbáltam a lila alkoholosat, illetve alkoholmentes szájvizből még a Lacalut-ot.
2022. szept. 28. 03:16
 3/12 anonim ***** válasza:
A fogorvos szerint is gyulladt maradt ezek után? Mert nem kéne! Rendesen 1 percig öblögettél?
2022. szept. 28. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Vény nélkül kapható Chlorhexamed, próbáld ki azt. Nekem pár nap alatt segít az íny-gyulladásokon.
2022. szept. 28. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A Chlorhexamed, Corsodyl és Curasept hatóanyaga ugyanaz. Ha ezek sem segítettek mindenképpen (és amúgy is) fogorvos kellene, hogy megoldja a gondot.
2022. szept. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szájvíz nem használt, akkor a pálinka sem használna. Fogorvoshoz kell menni. Próbálni lehet patikai Gingisol ecsetelőt, különböző szájfertőtlenítőket, de nem várnék tőlük nagy eredményeket. Milyen tüneteid vannak? Szedj vitaminokat.
2022. szept. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a tippeket :) Mindenképp elmegyek fogorvoshoz, nem a körzeti SZTK-shoz, mert ahhoz 1 hónappal későbbre kaptam időpontot. így is még 2 héttel később jutok el csak fogorvoshoz, mert maszeknál is 2 hetes a várakozás. Ezt egyébként már hétfőn elintéztem, de addig is szerettem volna valami átmeneti megoldást, hogy legalább ebben a 2 hétben ne gyulladjon tovább.
2022. szept. 28. 11:35
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát menny el körzetidhez,és irass fel vényköteles kifejezetten foggyullsdásra való gyulladás és fájdalomcsökkentőt addig
2022. szept. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Megtaláltam a nevét

Dalacin

2022. szept. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
"csak úgy sajátmagad" antibiotikumokkal ne kísérletezz "orvosi felügyelet nélkül" ("Dalacin" lett említve)
2022. szept. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!