Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy magán fogorvosi állapotfel...

Egy magán fogorvosi állapotfelmérésen, konzultáción milyen ellátást kaptok?

Figyelt kérdés

Nekem legutóbb 30 mp alatt átnézte a fogaimat (csak belenézett, nem is ért hozzájuk), utána csinált egy gyors röntgent és végül kinyomtatott egy papírt, amin elvileg megtalálom, hogy mit kellene megjavítani. Egy szót sem mondott, csak átadta és mosolyogva kitessékelt.

Ez egy belvárosi magánrendelő volt.

Megértem, hogy biztosan sokan várnak, de harapófogóval kellett kihúzni belőle egy mondatot is, ha nem kérdeztem, magától semmit sem mondott/ajánlott. Az árát le sem merem írni.


2022. szept. 29. 06:23
 1/4 A kérdező kommentje:
Azért jutott ez most eszembe, mert nem rég láttam egy felvételt, ahol a fogorvos arról beszélt, hogy hogyan néz ki egy fogorvosi állapotfelmérés. Elmondta, hogy fontos megvizsgálni a rágóizom, illetve a környéki izmok állapotát, ha először megy a páciens konzultációra, akkor meg kell kérdezni az étkezési szokásait, és a röntgen után elmagyarázni, hogy milyen javításokra van szükség. Hát ebből semmi sem volt meg, ezért elcsodálkoztam, hogy másoknak is ilyen fogorvosuk van, és ez lenne az általános, vagy keressek mást?!
2022. szept. 29. 06:28
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha azóta sem jutottál eredményre, akkor keress mást.
2022. szept. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem konkrét problémával mentem, hanem fogorvosi vizsgálatra. Kiderült, legalábbis a papíron az volt bejelölve, hogy van egy szuvas fogam, amit tömni kell, és még azt sem mondta el, hogy melyik az a fog.
2022. szept. 29. 06:34
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne a lényege, hogy vizsgálják a fogakat, és a fogak körüli lágyszöveteket. Jobb esetben még a szájon kívül a száj környékét is megvizsgálják. Röntgen készítése is jó ötlet.


Itt a fogorvos kommunikációs vétett. Ha alaposan elmagyarázza a dolgokat, vagy ha nincs semmi, akkor hogy évente menj kontollra, akkor nagyobb eséllyel mész vissza, mint ha csak a papírra van leírva.

2022. szept. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!