Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elkezdett gyökérkezelés után...

Elkezdett gyökérkezelés után evés, fogmosás?

Figyelt kérdés
Ma kezdték gyökérkezelni a fogam, eltávolították a szuvasságot, de az idegek bentmaradtak, mert nagyon fájt és így nem bírtam volna... most egy hatalmas lyuk tátong a fogamon, és azt mondta kilátszik az idegszál, de nyitva hagyta es egy vattadarabot tett bele, amit majd nekem is raknom kell magamnak, hogy ne menjen bele az étel.. elég érzékeny, ha a felső fogam hozzáér, már nagyon rossz. Hogy lehet így enni és pl fogat mosni? Rettegek hogy nagyon fájni fog :/ rettegek kivenni a vattát is és újat belerakni...

2022. okt. 5. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Furcsa,mert én úgy tudom ilyet nem lehet csinálni. Mindig le kell fednie valami tomessel,hogy ne érjen hozzá semmi,és ne menjen bele baci,különben elfertozik,és a szomszédos fogak is. Én e helyedben elmennek egy ugyeleteshez,és meg mutatnàm.
2022. okt. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Enni úgy tudsz, hogy akkor benne van a vatta, a másik oldalon eszel. Fogmosás előtt kiveszed a vattát és jól kiöblíted a szád, előrre szívogasd a fogat, hogy az esetleges genny távozzon, majd átöblíted, használhatsz ilyenkor Phlogosol oldatot is, és utána beleteszel egy vattát.
2022. okt. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2022. okt. 6. 13:18
 4/8 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam kiszedni a vattát, de éppenhogy elkezdtem felfelé mozgatni, iszonyatos fájdalmat éreztem :(
2022. okt. 6. 21:34
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyulladásban van a fog feltétlen szedd ki a vattát, szívogasd a fogad (ezt nekem a fogorvos mondta) és öblögess Corsodyllal, vagy Phogosollal. Nem kaptál antibiotikumot? Szerintem hívd fel a fogorvos és mondd el neki.
2022. okt. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Most szerdán lett vége az antibiotikum kúrámnak.

Képtelen vagyok kiszedni, mert mocskosul fáj, már ha csak megmozgatom is, mert ugye az ideg ott van, kilátszik és azom van a vatta.

2022. okt. 7. 12:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor amikor ennyire nem lehet kiidegelni nem olyan tömést raknak bele,ami kinyírja az idegeket a fogban?
2023. ápr. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nekem biztos nem azt tettek. Azóta már sajnos nincs meg a fogam, ki kellett húzni.
2023. ápr. 24. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!