Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 2 fogorvos,röntgen után merre...

2 fogorvos,röntgen után merre menjek?Már nincs ötletem

Figyelt kérdés
A kálváriám márciustól tart.Szemfogamat tömte a fogorvos ami utána begyulladt,gyökérkezelte,gyógyszer is volt benne.Onnantól az orrom alatt a foggyökérnél érzékeny nyomásra.Nem fáj,nem érzékeny hidegre melegre sem.Közben most 2 hónapja elmentem panoráma röntgenre magánba mert tályogos volt még az ínyem ott,mivel magánrendelés volt igy elkezdtem vele a kezelést.a szemfog melletti fogam elhalt gyökérkezelte,2x gyógyszer benne,a tályog elmúlt nincs panaszom.Most gondoltam uccu neki megint derítsük ki mitől érzékeny azon a ponton,2 doki sem tudja az okát,panorámán nem látnak semmit.Most a szemfogat újra gyökérkezeljük,hàtha.De én már unom.....volt valakinek ilyen?Miért?Mitől?Hála hogy nem fáj tényleg de zavar hogy akkor nyomásra miért feszül be a szemfogam ha ott orrkörül megnyomom?
2022. okt. 12. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
De miért nyomkodod? Nincs semmi panaszod, objektív vizsgálómódszerekkel sincs gond. Mit szeretnél akkor?
2022. okt. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert nem normális hogy ennyi idő után érzékeny.Ha elhúzom a szám ha erősen nevetek húzódik a fogam.
2022. okt. 13. 08:43
 3/8 anonim ***** válasza:

amihez egyszer hozzányúlnak, az nagy eséllyel érzékenyebb lesz, örülj hogy megmentették


Használj esetleg érzékeny fogakra való termékeket.

2022. okt. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze ezt tudom.Ha a fogam lenne érzékeny tudnám kezelni,de az arcom az orr mellett,az szàmomra zavaróbb.És nem tudom mennyire normális ez mert ez volt az első gyökérkezelésem
2022. okt. 14. 11:18
 5/8 anonim ***** válasza:

nekem magánfogorvos tömte be az egyik fogamat még tavaly, azóta fájt rágásnál, visszamentem 1 hónap múlva, kicsit reszelt belőle - " majd meg kell még szoknia a szervezetnek is, stb", eltelt 9 hónap, megelégeltem, elmentem egy helyi sztk-ba, ahol újra kiszedték a tömést, és betömték újra, azóta nem fáj.


lehet, hogy neked mikroszkópos gyökérkezelés kéne.

2022. okt. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 3D CBCT röntgen pontosabb képet mutatna arról, hogy mi van azzal a fogaddal.
2022. okt. 16. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ilyenkor erdemes lehet csinaltatni,ahogy 6-os írta,azon minden lárszik általába
2022. okt. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Most lekopogom 2 napja nem érzékeny már az arcom.Újra tömte meg rakott bele gyógyszert is.Bizakodom hogy vége lesz már ennek a kálváriának.Jó persze tudom hogy mindig érzékenyebb,másabb lesz mint egy nem gyökérkezelt fog de ez nem volt normális.
2022. okt. 17. 06:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!