Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lehet ilyen nyelvem??

Mitől lehet ilyen nyelvem??

Figyelt kérdés

Sziasztok nagyon rég óta ilyen nyelvem. Egyszer mutattam a házi orvosomnak azt mondta teljesen normális. De egyszerűen hiába sikàlom meg használom a szájvizet nem akar el múlni, nem tudom mere tovább. Dohányzni sajnos dohànyzom :( Gyomrom sűrűn szokot fájni nagyon sok helyen olvastam, hogy lehet savtól is. Szerintettek ??

samsung SM-A526B

303/10000s ƒ/2.2 ISO320 3.72mm



2022. okt. 18. 19:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

De szép nagy nyelved van!

Az enyém sokkal lepedékesebb.Akarod látni?

2022. dec. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Gyönyörű nyelved van és milyen nagy.Nagyon sexy!
2023. jan. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
71%

A táplálkozástól olyan.

Ha sok salátát, zöldséget és gyümölcsöt ennél, valószínűleg nem lenne ilyen.

De nem minden növényi alapú kajától lesz tiszta a nyelv, pl a krumpli, köles is eredményezhet lepedéket.

2023. febr. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Az én nyelvem is mindig ilyen'

[link]

2023. márc. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan eszköz, amit nyelvkaparónak neveznek. Legjobb, ha rézből készült, de kapható más fémből készült is. Műanyagból is gyártják, olyan szokott lenni a dm-ben is.

De jobb a réz.

Néha gyógyszertárakban is kapható.

Vegyetek ilyen eszközt, mert nem csak a fogakat, hanem a nyelvet is érdemes tisztítani.

2023. márc. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nyelvtisztítónak is nevezik (nekem ez jobban tetszik).


Itt a dm-ben kapható:

[link]

2023. márc. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Írjátok be a keresőbe, hogy réz nyelvkaparó.


"A réz nyelvkaparó segít a lepedék kíméletes eltávolításában a nyelvről. Csak néhány másodpercet vesz igénybe, de eltávolítja a lepedéket, baktériumokat és méreganyagokat, amelyek napról napra felhalmozódnak a nyelven. Ezenkívül a nyelvkaparóval rendszeres használata megakadályozza a rossz leheletet és a torokfájást."


De amíg nem tudtok ilyet beszerezni, addig kiskanállal is meg tudjátok oldani.


Nekem volt már műanyagból készült is, de mivel azután kaptam egy rozsdamentes acélból készültet, utóbbit használom.

De ha nincs, jó a kiskanál is.


És kajáljatok egészségesebben, mert ez nem egészséges, hogy ennyire lepedékes a nyelv.


A nyelvtisztító használatáról vannak videók is, de amúgy nagyon egyszerű a használata.

2023. márc. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az én nyelvem is ilyen régóta:

[link]

jan. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!