Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az egyik fogamon lévő korona...

Az egyik fogamon lévő korona elkezdett kilazulni, picit mozog fel-le, jobbra-balra hogyha hozzáérek. Ilyenkor a fogorvos csak simán visszaragasztja, vagy teljesen újat kell csináltatni?

Figyelt kérdés

Azért lepett meg a dolog, mert a szóban forgó fogfelépítés mindösszesen 2 éve történt, elvileg 10+ évig kellett volna bírnia, mindent betartottam amit a doki mondott és a szájhigiéniámra is figyelek.


2 éve az egyik fogam ( mint kiderült alapból pusztulásra volt ítélve, moshattam volna napi 10-szer is ) elkezdett iszonyatosan fájni, és a covid helyzet miatt nem tudtam időben eljutni a fogorvoshoz, így mire ott voltam már kvázi meghalt a fogam. Pont ezért mindenféle fájdalom nélkül simán kipucolta a fogorvos a gyökérig, majd lezárta, megcsinálta az ilyenkor szükséges eljárásokat, tett bele egy titán csapot, aztán arra egy porcelán koronát. Mostanáig bírta.


A kérdésem az, hogy ugye nem kell kiszedni csapostól mindenestül ( ne adj' isten a fogat amin rajta volt ), hanem ilyenkor csak ugyanúgy visszaragasztják a koronát mint mikor először feltették?


Ha netán szedni kell belőle a csapot is, az fájdalmas procedúra? Ha egyszer már beleragasztották a csapot a ( halott ) fogamba, akkor már csak a foggal együtt jön ki újra? Plusz hát én úgy látom, hogy nem a csap lazult ki, csak a rajta lévő korona.


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2022. nov. 9. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak a fogorvos tudja megmondani. Biztos el fog küldeni röntgenre először. Ha nem gennyes, a tömött gyökérrel minden rendben, akkor a csapot nem kell kiszedni. Hogy ugyanazt a koronát vissza tudja-e tenni, az megint sok mindentől függ. Ha könnyen le tudja venni, nem kell levágja és ezzel tönkretegye, elvileg vissza lehet tenni. Az ínyedtől is függ persze, nem húzódott esetleg vissza stb.
2022. nov. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Huhh, én is ettől félek, hogy így járok. Majd írd meg kérdező, hogy mi lett kérlek, jobbulást, kitartást, remélem vissza tudják tenni!
2022. nov. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Így csináltassak koronát. Azt mondják az implantátumos is kilazulhat idővel. 🙄
2022. nov. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%
Kissè kàosz van itt a fejekben, úgy làtom... Ha a fog NEM lett eltàvolítva, akkor az nem titàniumcsavar. Az implantàtumot kizàrólag a fog helyère, a csontba ültetik be, ès erre jön a korona. A te esetedben üvegszàlas csap, vagy csapos műcsonk került a gyökèrbe, amit cementtel szokàs beragasztani, ès ezekre jön a szintèn ragasztott korona. Minden attól függ igazàból, hogy milyen àllapotban van a fog (vagyis ami maradt belőle), de ha csapostul kijön a korona, az hosszútàvon màr valószínűleg nem lesz működőkèpes. Lehet, hogy megpróbàlja visszaragsztani, de ha csapnak túl nagy a korona súlya, vagy az azt èrő terhelès, akkor úgysem lesz tartós, a gyökeret meg nem lehet a vègtelensègig fúrkàlni. El kell menni megnèzetni, ès az orvos tàjèkoztat az opciókról!
2022. nov. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!