Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vasárnap óta kezdett el fájni...

Vasárnap óta kezdett el fájni a (Jobb fent 6-os) fogam, már másnap hétfőn mentem is a dokihoz, nem csinált semmit, mondtam neki, hogy lüktet, hasogat. Mi lesz a továbbiakban?

Figyelt kérdés
Felírt egy antibiotikumot Dacalin. Este azért el tudtam aludni, egy kis jeges borogatás+Nurofennel. Nemrég kissé feldagadt az arcom, megijedtem, mi a teendő? Nem lehet, hogy azért dagadt fel, mert nincs kifúrva és a genny nem tud hol távozni? Akkor kellesz majd kifúrni, (valszeg gyökérkezelni) ha elszedtem a 16db kapszulát? Semmi áron nem akarom kihúzatni a fogamat. Aki tájékozott a témában légyszi segítsen.
2010. szept. 29. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Azért írt fel Dalacint, mert be van gyulladva.Ha beszedted, és elmúlik agyulladás, akkor valószínúűleg gyökérkezelni fogja.

Szerintem(bár nem vagyok fogorvos)Muszáj lesz neki kifurni, gyökérkezelni csak úgy tudja.Nme nagy ügy az egész, ne félj tőle.A lányom már -ik alkalommal megy egy fogával...

Én tavalyelőtt hónapig jártem fogorvoshoz(sajnos)és hidd el nem a fúrás, gyökérkezelés volt a legrosszabb az egészben.

2010. szept. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
bocs...6-ik.
2010. szept. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor majd a Dalacin elszedése után gyökérkezeli igaz? Nem félek tőle, már jó párszor átestem rajta sajnos:(, de nem akarom kihúzatni. Azért ijedtem meg, mert eddig a régi doki kifúrta a fogam tett bele vmilyen gyógyszer és rakott rá ideiglenes tömést-> aztán 1-2hét múlva végleges. Ezt a módszert még nem tapasztaltam. Azt honnan tudom, hogy gennyes-e a fogam? Abból hogy kissé feldagadt?
2010. szept. 29. 18:42
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, abból.azért van feldagadva, met gyulladt.

Valószínűleg a "menet" most is az lezs.Kifúrja, kitisztítja, és bele gyógyszer.Addig, míg ki nem tisztul, meg nem gyógyul.Ez általában 3-4 alkalom.De látod, a lányomnak még mindig nem zárta le, még mindig csak gyógyszer van neki benne.Hát, jól kifogtad te is.

Mielőbi gyógyulást.

2010. szept. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A nővéremnek egy az egyben ez a baja, már a második hétnél, gyógyulásnál tart. Ő ment röntgenre is, a genny miatt dagad az arcod, de azért, mert összegyűlik. Ha szerencséd van, akkor egy helyre fog gyűlni és egy kis metszéssel ki lehet majd engedni a gennyt, ha peched van, akkor szájsebészet. Sajnos ez nem olyan dolog, h egy kis gyökérkezelés és furás megoldja. Persze lehet h nálad annyira nem durva, nem tudom. A nővéremnek szájzára is lett tőle, mára már tud beszáélni majdnem rendesen, csak fáj a seb neki. A fogát majd csak akkor kezeli az orvos, ha vége a genny problémának.
2010. szept. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért dagadt fel, mert gennyes gyulladásban van a fogad, jól sejted. Az antibiotikumot azért kaptad, hogy lejjebb menjen a gyulladás, ilyen erősen gyulladt fogat nem gyökérkezelnek, mert különben beszarnál. Szedd rendesen a gyógyszert, aztán menj vissza hozzá, amikorra visszarendel. Fontos: elképzelhető, hogy a gyógyszert látszólag megszüntetni a gyulladást meg a fájdalmat, de ez ne tévesszen meg, akkor is menj vissza! Ugyanis ez csak átmeneti, ha nem mész vissza, újra és újra be fog lobbanni a fogad és végül tényleg húzás lesz a vége.
2010. szept. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jeget tehetek rá? kívülről
2010. szept. 29. 19:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze.De nagyon nagy javulást ne várj.Valamelyet csökkeni fog a gyulladás,duzzanat, d eteljesen nem szűnik meg.De jobb lesz.
2010. szept. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A fogorvos azt mondta, hogy a jegelés csak késlelteti a folyamatot, persze jobb tőle, egy ideig, de nem tökéletes és csak húzod vele az időt. Nem mindenkinek úgy megy le mint a nővéremnek, de a fogorvos szerint inkább melegíteni kell, hogy a genny minél hamarabb összegyűljön...
2010. szept. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!