Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi baja a fogamnak? Gyökérkeze...

Mi baja a fogamnak? Gyökérkezelni kell? Az nagyon fáj?????

Figyelt kérdés
Betömettük tb alapon mert nem volt a fogorvosunkra pénz, aztán iszonyatosan fájt. Visszamentünk a fogorvosomhoz akinek fizettük hogy újra tömje be mert tb alapon rosszul tömték, nem fertőtlenítették ki. Két hónapig minden oké volt, most megint iszonyatosan fáj és már nem csak a fogam hanem egész arcom bal oldala. Anya azt mondta gyökérkezelni kell lehet, EZ TUTI?? Állítólag az nagyon fáj
2022. nov. 30. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kellene egy röntgen, ott látszana, hogy mi a baj. Az is lehet, hogy egy ciszta van a foggyökérnél, de ez csak tipp. Meg is van duzzadva az arcod, vagy "csak" fáj?
2022. nov. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
A gyökérkezelés annyira fáj hogy ad érzéstelenítőt kifúrja elkezdi a gyökérideget kiégetni max azt érzed ahogy hozzá ér tűvel az ideghez. Én akkor hirtelen megmozdultam de csak 1 mp ig fájt de nem volt vészes. Utána 1-2 napig még fájhat a fogad az igaz. Viszont ha már az egész arcod fáj akkor készülj fel hogy ki kell húzni mert valószínű nagy gyulladásba van a fog. A gyökérkezelés az utolsó megmentés a fognak ha az nem segit akkor húzás. Ne parázz az sokkal rosszabb hogy fáj és nem akar elmúlni...mennyi ilyenen túl vagyok már.
2022. nov. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyökérkezelés előtt kapsz fájdalomcsillapító injekciót, úgyhogy nem érzel majd semmit. Az orvos kifúrja a benn levő tömést, kitágítja apró reszelővel a furatot, így megnyílik a pulpaüreg. Megfelelő eszközzel feltekeri a fogideget és kihúzza a pulpaüregből. Nem érzel semmit. Nekem már sok ilyen beavatkozást csináltak, igaz nem volt gyulladt a fogam egyik esetben sem. Aztán jönnek a következő műveletek, amik szintén nem fájnak. Az egész dolog magában foglal pár kezelési alkalmat, de a következő ülésnél már nem kell fájdalomcsillapító injekció sem. Ha jól dolgozik a fogorvos, akkor a gyökérkezelt fog még akár 20-30 évig is kiszolgál téged.
2022. nov. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-as igen igazad van viszont minden gyökérkezelt fogra kell egy koronát csináltatni különben egy pár év után letörik a fog ugyanis a gyökérkezelés után úgymond elhal a fog. De az 1esnek is igaza van hogy első a röntgen utána tudni fogja a fogorvos hogy mit kell vele tenni.
2022. nov. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs nagyon begyulladva és hat az érzéstelenítő, akkor nem érzel semmit gyökérkezelés közben, amikor nekem nem hatott erős gyulladás miatt, akkor gyógyszeres tömést kaptam és 1 hét múlva kellett mennem gyökérkezelésre, akkor már injekció nélkül sem volt fájdalmam.
2022. dec. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem durván gyulladt alsó nagy rágófogat is tudtak érzésteleníteni az sztk-ban. Amikor a gyökér legmélyéhez ért az orvos a reszelővel, akkor éreztem egy pici szúrást, de ennyi. Szóval nem reménytelen a dolog, és ahhoz képest semmi nem lesz, ahogy előtte fájt, mikor tombolt a gyulladás.
2022. dec. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na gyökérkezelni kellett, 2 nagy injekciót beleszúrtak az kicsit szúrt de nem fájt azonkívül :). Csütörtökön megyek tömetni
2022. dec. 2. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!