Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gogpotlás híddal vagy foghíány?

Gogpotlás híddal vagy foghíány?

Figyelt kérdés

Letört a csapos fogam, körzeti fogorvos visszaragasztotta.Mondta nem lesz jó,mert mozog a fog.Ha most megcsinálttom 3 tagos híd,ha később már 4. Ez egy két hiány helyén levő fog egy csappal volt felrakva egy gyökérre 12 éve.

Nehezen, de kifizethető áron megcsinálná, viszont most utánaolvastam, lecsiszolnának két használható rendes fogam. Kell ez nekem?!

Állitolag ártok, ha így hagyom, mert kilazul a többi is. Hozzáteszem szerdán ragasztotta vissza és most az előbb leesett,3 nap után! Ezt nem értem, akkkor azt mondtam neki megbeszélem a családdal.

Hogy ragasztotta vissza, ha én nem döntöttem és tartósra szerettem volna?! Nem úgy ragta vissza, mint volt, máshol állt ki most kényelmetlenebbül,mint valaha. Sosem volt simulékony, de rátudtam harapni,ettem vele normálisan. Azt mondta nem is érti milyen fogat még nem látot. Picit az az érzésem azzal a szándékkal,hogy tuti legyen hídas potlás. Nehezen szánom rá magam a Hídra, Látszik, talán nem feltünő, Jó érzés nélküle. Maradjak fogatlan ? Érzem más mozgó fogam is van másik oldalt, 2 ilyen hídas dolgot már nem is tudnék kifizetni. 54 éves vagyok.Vajon tartós lenne



2022. dec. 3. 03:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyi lenne a híd, hol van a hiány?
2022. dec. 3. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értelek. Elmondta neked világosan, hogy nem lesz jó. Akkor mégis mi a baj? Az irtó cukimuki, hogy te otthon a kanapén eldöntötted, hogy tartósra szeretnéd, de ha nem lehet, akkor nem lehet. Ezen mégis mi nem világos? Fogorvosként látatlanba is megmondom neked, hogy egy ilyen fog ennyi év után (bőven kiszolgálta az idejét!) nem véletlenül esik le. Alászuvasodik, eltörik a fog, vagy szerencsétlen a harapás. Előbbi 2 esetben hiába ragasztja vissza az orvos (az esetek nagy részében már nem is lehet, mert szétrohadt a csonk), nem marad meg a szájban, nincs mihez ragadjon. Ez történt nálad is. Alig tudok olyan példát mondani, amikor hasonlóan a kezében hozta a beteg a fogát és tényleg vissza lehetett ragasztani, mert valóban csak a ragasztó engedett el, abból viszont számtalan van, hogy tönkrement az egész fog.

Amennyiben nem bízol az orvosban, váltani kell. Én mindig ki is hangsúlyozom, hogy ha kicsit is az az érzésem ,hogy nincs bizalom irántam, akkor megkérem, keressen mást, már csak azért is, mert nincs kedvem magyarázni a bizonyítványom, pláne bizonygatni, hogy az a pár tíz ezer forint bevétel, ami egy 3 tagú hídpótlás esetén nekem jut, egyáltalán nem ér annyit, hogy közben a beteg minden porcikájával azt jelezze felém: nem hisz nekem.

Tartós lenne? Fogalmam sincs. Nem derült ki, hogy milyen fogakról van szó, azok milyen állapotban vannak, szemben mi van. Az a minimum, hogy ilyenkor csatolsz egy panoráma röntgent, de szívem szerint akkor sem mondanék véleményt, viszont valami támpontnak azért csak jó.

2022. dec. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha mozgó fogaid vannak, akkor sürgősen keress fel egy parodontológust, mert így semmi értelme hidat csináltatni, előszőr azt kellene kezelni és rossz fogat kihúzatni, utána majd kiderül, hogy milyen pótlás lenne neked a megfelelő.
2022. dec. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem küldtek röntgenre. A híd 140000Ft kenne.

A kérdés arra iránult mardhat e híd nélkül egy hiány egy korona nélküli gyökér.A mozgás minimális.Köszönöm az eddigi válaszokat!

2022. dec. 3. 20:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!