Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akinek olyan erős garatreflexe...

Akinek olyan erős garatreflexe van, hogy a hátsó fogak mosásánál is képes öklendezni, és a fogorvos sem tud dolgoznia a szájában, mert öklendezik, azzal mit csinálnak ha rossz foga van, de nincs pénze alatatásra?

Figyelt kérdés
Akkor nem javítják meg a fogamat és úgy marad? Hiába mondják, hogy ne öklendezzek, az jön magától. Az egyik rágófogam felett van egy ciszta, szerintem gyökérkezelni, vagy húzni kéne. Félek, hogy amiatt mert nem tudom tartósan nyitni a számat és öklendezek kikapják, még ha menthető is lenne, mert nem lehet dolgozni a számban.
2022. dec. 16. 22:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél be előtte Daedalont nekem úgy húzták hátul.
2022. dec. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Sajnos már ezen is túl vagyok. :( ez szerintem pszichés.

Viszont mire használna a terápia, addigra elfertőződne a fogam. Nem fáj, csak ott a ciszta. Januárra kaptam időpontot, de már most f.sok.

2022. dec. 16. 22:21
 3/18 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen megfázásra és torokgyulladásra való sprék amiket oda hátra kell fújni, elérzésteleníti. Ha ennyire pszichés, valami nyugtató hatású gyógyszert kéne előtte bevenni, de erről tájékoztasd a fogorvost. Gyakorold otthon a fogmosással, erővel leküzdve, hátha egyre elviselhetőbb lesz, én összeszorítom magam közbe miközben odaviszem a fogkefét, és már meg tudom mosni a hátsó fogam, eddig nem sikerült emiatt. Ez fejben dől el akkor. Tegyél nyelvedre egy kis sót, ez is egy tipp csökkenteni a reflexet. Vagy ha közben másra koncentrálsz, adj ki valami hangot, tereld el a gondolataidat, emeld meg és tartsd meg kicsit a lábad enyhén a levegőben, akkor arra figyelsz, ezeket próbáltad?
2022. dec. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nekem elég erős garatreflexem van, nem is tudom rendesen tisztítani a leghátsó fogaimat. Emiatt már kettőt is húzni kellett hátul. De megnyugtatlak, hogy a fogdokinál teljesen más a helyzet. Az érzéstelenítést az ínyed külsejébe kapod, olyankor nincs garatreflex. Utána pedig nem érzel semmit azon a részen, azért nincs.

Egyáltalán nem volt problémám a húzásnál. Sokkal rosszabb volt mikor egy tömés után a nyelvemről törölte le a szilánkokat amit a fúró hagyott. Na, akkor én is öklendeztem.

2022. dec. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ez ilyen túlpánikolós hiszti. Ha elérzéstelenítenek nem érzed, hogy ott matatnak, csak a tudat marad. Ha pedig arra is öklendezel az bizony egyedül felfogás kérdése. Ne fogd másra a hibád.
2022. dec. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

az érzéstelenítés a fogra és a környékére hat

De azt érzed, hogy egy kéz van a szádban, érzed az ízeket, stb.

2022. dec. 16. 23:46
 7/18 anonim ***** válasza:
Az érzéstelenítés a környező szövetekre hat
2022. dec. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Igen, de nem az egész szájra. Attól még érzed, hogy ott matatnak.

Tudom, mert már többször voltam.

2022. dec. 16. 23:53
 9/18 anonim ***** válasza:
Én is többször voltam és tudom, hogy nem érzed az ingerlő érintéseket. Tehát ez pszichés dolog. Ezt fejben kell eldöntened.
2022. dec. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Értem. Nos ezesetben egy pszichológust kell felkeresned.

A garatreflexet fizikai behatás váltja ki a nyelv hátsó részénél. Ízek nem tudják kiváltani, a fogdoki keze pedig nincs a szádban. A fogót meg nem érzed hogy ott lenne.

Nálad ez pszichés.

Mint írtam, már két hátsó fogam is ráment a garatreflexre, de fogdokinál semmi ilyesmi nincs.

Én is tudom, mert már én is többször voltam.

2022. dec. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!