Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tegnap volt alsó hátsó bölcses...

Tegnap volt alsó hátsó bölcsesség fog húzasom, még most is fáj a helye, ez masnál is így volt?

Figyelt kérdés

Nagyon nem volt kellemes érzés. Nekem fogóval húzták ki de nem adta magát könnyen, forgatta ahh..rendesen trauma ként él még bennem, mint valami rémálom, fel fel merül bennem es kiráz a hideg.

Pedig 2 érzéstelenítőt kaptam, mert első után fájt.

Most van 24 órája de még enyhén vérdezik, illetve fáj a helye tompán, gyengítően..sztem megint fájdalom csillapíto lesz. Jól tudom hogy ezek lassabban gyógyulnak?


2022. dec. 23. 07:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudod jól, a foghúzás az foghúzás, ugyan annyi idő kell neki, mint más húzott fogad esetében.

Pszichés eredetű esetedben, igye írod is, hogy traumaként (egy szó) élted meg.

Ne b@sztasd a sebet, és óvatosan mosd, el fog állni a vérzés.

Milyen fájdalomcsillapítót szedsz? Nehogy aszpirin legyen...

2022. dec. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Olyan fájdalomcsillapító legyen, ami gyulladáscsökkentő is. Traumaként megélni egy ilyet, nehéz feldolgozni és arra itt nem tzsunk segítséget adni. Ha nagyon vérzik, akkor vagy elmész orvoshoz vagy veszel ha tudsz gyógyszertárban mull lapot, amit összegyúrva odarakod és óvatosan ráharapva tartod kb. 5 percig, akkor el kell állnia, más megoldás nincs. Nem gyógyul lassabban, mint más fog általában, csak mivel ezek jobban az állkapocsban vannak, nehezebb eltávolítani és több ideig fájhat.
2022. dec. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem vérzék már, változik a színe gondolom gyógyul. Tompa fájdalom van folyamatosan, olykor pedig szívásra ingerelne ( Természetesen nem szívogatom)
2022. dec. 23. 16:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Én egy hétig cataflamon éltem
2022. dec. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor egy hétig is fájhat..durva.

Most vagyok a 2.ik napban de enyhén de fáj (fájdalom csillapitó nélkül). Illetve picit még duzzadt ott az arcom. A szúrás helye is fáj nyeléskor érezni. Meg alatta az állam talán a nyirokcsomó picit érzékeny.

2022. dec. 24. 05:14
 6/7 A kérdező kommentje:
Úgy veszem észre ott az iny alul végig begyulladt vagy a csont nem tudom megítélni...de be be sajog az egész ideg rész ott lent. Nem tudom ez normáli folyamat lehet e...
2022. dec. 24. 18:31
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem javult ma sem tartok tőle szét eshetett a vérrög, vészjosló nyilalások vannak, ..még viselhetőek de tartok tőle bedurvulhat. És még holnap ünnep...ráadásul aki huzta már nem dolgozik csak jövőre...kereshetek mást.
2022. dec. 25. 19:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!