Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás ideg nélkül?

Foghúzás ideg nélkül?

Figyelt kérdés

Mennyire fájdalmas egy olyan fogat kihúzni amiből már egyszer az ideget kiszedték?

Ki lehet bírni?

Allergiás vagyok az érzéstelenitőkre, igy esettleg megoldható lenne a foghúzás?


2022. dec. 23. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem marha fájdalmas, de persze ki lehet bírni. Életben maradtak akkor is, amikor még nem létezett érzéstelenítés. Pelenkát mindenesetre vegyél fel.
2022. dec. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy van-e ideg a fogban, mert az állcsontodból kell kivenni a fogat és az zsibbasztó nélkül fáj.

Ha minden érzéstelenítőre allergiás vagy (van több féle is), akkor szóba jöhet az altatás. Állami ellátásban ilyet az egyetemi klinikákon csinálnak (Bp-en a Semmelweis, Pécs, Szeged, Debrecen) és akkor már érdemes egy füst alatt a többi fogat is rendbe rakni.

2022. dec. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyökérkezelt fogra gondolsz? Biztos nagyon fáj érzéstelenítő nélkül, de nekem azzal csinálták és kb 20 másodperc alatt megvolt az egész, semmit nem éreztem :)
2022. dec. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xp ali ***** válasza:
Nem jó ötlet, pont annyira fáj, mintha nem lenne gyökérkezelve. De nem csak lidokain létezik ám a világon, mindenre csak nem vagy allergiás.
2023. jan. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!