Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Leesett hídtagot visszatudnak...

Leesett hídtagot visszatudnak ragasztani?

Figyelt kérdés

Felső fogsoromon az egyik hídtag leesett, rágás hatására. Gondolom a ragasztás, mert simán visszailleszkedik, ha kézzel visszarakom, bent is marad, csak mozog, meg kézzel ki tudom venni.

Igazából baromi sok pénzem nincs most fogorvosra, két éve lett kb csináltatva.

Az ilyen gondot egy egyszerű újra ragasztás megszokta oldani?



2023. jan. 6. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul, hogy elenged a hidat rögzítő anyag. Ilyenkor semmi extra teendő nincs, simán vissza lehet ragasztani. Ha valami sérült, rossz állapotban van, akkor lehet szükség korrigálásokra, cserére.
2023. jan. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már egy ideje éreztem, mintha picit mozogna, de úgy tudtam be, hogy ez természetes, mivel ezen a részen a híd alatt van ahol nincsen konkrétan fog, van is egy rés alul ott, ahol nincs fog. De azt mondta egyik rokonom, olyan rés neki is van, ahol nincs fog. De a rés már akkor is ott volt alul, mikor megcsinálta, tehát az nem most került oda.
2023. jan. 6. 22:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy minimális rés azért van, hogy jobban lehessen tisztítani a pótlást. Pl vannak kifejezetten hídhoz készített fogselymek. Tehát ez rendben van, emiatt nem eshet le. Valószínűleg ahogy telt az idő, lemozdult, ez előfordul. Pár perc alatt vissza lehet tenni.
2023. jan. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A rés a korona és az íny között van. De köszönöm, remélem tényleg csak egy ragasztás lesz, mert nem kevés pénzt áldoztam rá anno, ráadásul egy klinikára mentem direkt, hogy tuti precíz legyen, ha már beletettem ennyi pénzt, de ezek szerint nem sikerült. Nem gondoltam, hogy 2 évet húz ki hiba nélkül.
2023. jan. 6. 22:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 20 éves híd nem esett le soha, elég fura ha leesik.
2023. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!