Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört gyökérkezelt fogat...

Letört gyökérkezelt fogat mindenképp vésnek, vagy megpróbálják először kihúzni?

Figyelt kérdés

2023. jan. 11. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyökér fogóval kiemelik.
2023. jan. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor vésnek, ha máshogy nem megy. De könnyen lehet, hogy simán ki lehet venni gyökér fogóval.
2023. jan. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem húztak fogat, aminek nem volt meg a koronája. Simán kiszedte vésés nélkül a szájsebész. Az igaz ugyan, hogy a gzökérkezelt fog jobban törik.
2023. jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtató. :)

Sima fogorvoshoz megyek, nem szájsebészet, állítólag jól tud húzni, remélem rendben lesz.

2023. jan. 11. 21:25
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon változó, attól függ, hogy a megmaradt fog milyen állapotban van. Illetve fogorvos függő is, hogy ki hogyan áll neki egy egy bevatkozásnak. Általánosságban igaz, hogy a gyökérkezelt fog jobban törik, de ez nem jelenti azt, hogy a megfelelő emelőkkel és fogókkal nem lehet kiszedni. Illetve ez a vésés szó szörnyen hangzik, de a legtöbb rendelőben ma már nem jellemző, hogy konkrétan vésővel álljanak neki a fognak. Vannak sokkal modernebb gépi eszközök, amivel elkerülhető a kalapálás. Biztonságosabb, és sokkal kevésbé kellemetlen. Érdemes szájsebészeti osztályt, vagy pedig egy jó magán orvost választani, akinek vannak normális eszközei.
2023. jan. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, már megvan az időpontom, átajánlottak máshoz, annyit tudok, hogy már nyugdíjas a doktor, és hogy “jól húz”, csak reménykedni tudok a rutinjában.

Nem segít azonban az aggodalmamon, hogy ez lesz életem első húzása, és rettenetesen félek és izgulok.

2023. jan. 11. 21:41
 7/11 A kérdező kommentje:
Magánrendelőbe megyek egyébként.
2023. jan. 11. 21:42
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ott nem lesz gond.
2023. jan. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Manapság már nincs "vésés", maximum valami elmaradott öreg doki falusi rendelőjében.

Ha esetleg a csontból el kell venni, akkor is csontfúrót használnak, ami érzésre pont olyan, mintha a fogadat fúrnák.

2023. jan. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 nem tudom, nem értek hozzá igazából. 10 éve egy barátnőmnek sztk-ban vésték, napokig hallgattam a horrorsztorikat hogy a doki feje is tiszta vér volt, és azóta is a legnagyobb rémálmom 😅
2023. jan. 12. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!