Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ma reggel kihúzták a gyulladt...

Ma reggel kihúzták a gyulladt fogamat és nagyon fáj, mikor múlik el a fájdalom?

Figyelt kérdés
Sziasztok ma reggel kihuzták a gyulladt fogam és nagyon fáj, vettem becataflam dou-t de csak enyhít a fájdalmon teljesen nem mulasztja el, és szedek antibiotikumot egy pár napja, mikor fog elmulni a fájdalom? Nem birom egyszerűen

2023. jan. 13. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egy-ket napon belul erezhetoen enyhul. Holnapra mar biztosan jobb lesz. Most nagyon meg lett bolygatva ott a csont es az iny. Meg az is eleg baj, h be van gyulladva. Az antibiotikum valoszinuleg lehuzza a gyulladast nem sokara. Fajdalomcsillapitonak nekem mindig az Algoflex Forte volt a leghatasosabb eddig. A foghuzast hogy birtad igy? Erezted? Fájt nagyon? Vagy el tudtak jol erzesteleniteni?
2023. jan. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne vényre kapható gyógyszerrel próbálkozni, pl Flector, Xilox. 1-2 nap kell az antibiotikumnak, meg a sebnek is, hogy megnyugodjon. Ha jövő hétre se lesz jobb, akkor azt jelezném az orvosnak.
2023. jan. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
3 nap után kell enyhülnie a fájdalomnak. Ha utána nem kezd érezhetően javulni, akkor menj vissza az orvoshoz
2023. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha az a cataflam dou cataflam dolo akar lenni, az konkrétan nulla. El sem kezdjük egyesével szedni erős fájdalomra. 3x2, majd az hat.
2023. jan. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A húzásnál fájt egy kicsit de kibírtam, mondta is a fogorovos hogy be van gyulladva ezért érzem hogy fáj egy kicsit, pedig be adott 2 érzéstelenítőt, haza jöttem és miután elmult az érzéstelenítő hatása brutálisan fájni kezdett szinte elájultam catflámból muszáj volt bevennem egyszerre kettőt, félek hogy napokig be lesz gyulladva és fájni fog
2023. jan. 13. 15:15
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem fog sokaig fajni, az antibiotikum hasznalni fog. De a Cataflam az tenyleg nem valami hatekony. Legalabbis nekem sosem csillapitotta a fajdalmamat, ugyhogy mar azzal nem is probalkozom. A fogorvosnak kellett volna felirnia valami erosebb fajdalomcsillapitot. De lehet, h a haziorvosod is tudna ebben segiteni.
2023. jan. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Napról napra jobb lesz, folyamatosan szedj fájdalomcsillapítót naponta 3-szor, az gyulladáscsökkentő is. Az Algoflex forte nekem is beválik, de a kellő mennyiségű cataflam is vagy Algopyrin. Szét van cincálva az ínyed, mechanikusan eszközökkel bizgerálták, még jó, hogy fáj. Fagyasztott borsós zacskóval vagy ha van direkt borogatásra való hűtött tasak, naponta többször kb 5-10 percig hűtsd.
2023. jan. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Írása fel házi orvosoddal Spedifen 600-at (vényköteles fájdalomcsillapító-gaulladascsikkentő) , vagy vegyél egy doboz Spedifen 400-at és két adagot vegyél be. Nekem hasonlóra bevált.
2023. jan. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az közönséges ibuprofen, nem kell ahhoz háziorvos, rengeteg tablettában van, csak többet kell belőle bevenni, a betegtájékoztatóban rögzített napi maximális dózist nem meghaladva.
2023. jan. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkitől, kicsit nyugodtabb vagyok most már, sajnos a háziorvosom ma már nem rendel, majd csak hétfőn, de kiprobálom az Algoflex Forte-t, Köszönöm mindkinek
2023. jan. 13. 15:38
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!