Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ajakgríz ellen van valami...

Ajakgríz ellen van valami tippetek?

Figyelt kérdés
Kinyomni nem lehet, olyan, mintha sok apró kis fehér végű pattanás lenne, de kinyomhatatlan. Nagyon zavar.

#száj #ajak #gríz #ajakgríz
2023. jan. 16. 02:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! A milium az úgynevezett griz apró, fehèr, kemèny cisztaszerû bôrhibákkènt jelentkezik, ami többnyire magától elmúlik. Nem ajánlott a kinyomásával próbálkozni, egyrèszt mert nem lehet, másrèszt mert begyulladhat. Az állandó hidratálás, hogy a dudorok puhábbá váljanak, a bôr hidraltább legyen. A száritó hatású tisztálkodó szereket kerûlnôd kell! Fontos a gyulladáscsökkentô ès nyugtató hatású ôsszetevôk jelenlète is a használt kozmetikumokban.
2023. márc. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ennyit találtam én is kb a neten, de azt nem írják, mennyi idő alatt múlnak el maguktól, vagy mit lehet akkor tenni ellene, ha kinyomni nem lehet. (Amúgy tényleg nem lehet, próbáltam már.)
2023. márc. 7. 00:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Kerülje a csókolózást vagy másokkal való szoros érintkezést, amikor az ajka tünetei láthatóak.


Használjon ajakbalzsamot vagy kenőcsöt, amely tartalmaz aciklovirt vagy valaciklovirt. Ezek a gyógyszerek segíthetnek csökkenteni a fájdalmat, a viszketést és az égő érzést.


Próbáljon kerülni azokat az ételeket vagy italokat, amelyek irritálhatják az ajkakat, például a sós vagy fűszeres ételeket, az alkoholt vagy a citrusféléket.


Használjon hideg pakolást vagy jégkockát az ajkakon, hogy csökkentse a duzzanatot és a fájdalmat.


Ha az ajakherpesz tünetei súlyosak vagy hosszú ideig tartanak, akkor érdemes felkeresni egy orvost.


Az orvos gyógyszereket írhat fel, vagy más terápiás lehetőségeket ajánlhat.

2023. ápr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez nem ajakherpesz. Nincs semmiféle duzzanat meg viszketés. Ezek fehér pontok egy sorban az ajkakon, amiket nem lehet kinyomni de nem is tűnnek el, évek óta megvannak, tán mindig is megvoltak. Annyira nem észrevehető, de azért nekem feltűnt már. Lassan arra gondolok, hogy rátetováltatok valami pirosas színnel, csinálnak már ajaktetoválást (nem kontúrt, a teljes ajkat letetoválják színessel), hátha akkor eltűnnek.
2023. ápr. 12. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!