Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogmosás közben van mikor...

Fogmosás közben van mikor nyelek egyet. Így egy kis mennyiségű fogkrémot lenyelhetek. Lehet ettől bajom?

Figyelt kérdés
2023. jan. 23. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Nem
2023. jan. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mit tartalmaz a fogkrém.

Én például allergiás vagyok a Titánium dioxidra, és kikezdi a gyomrom a Sodium Lauryl Sulfát, ami erős gyomorfájást okoz nálam. Ezért én sosem veszek ilyen tartalmú fogkrémet, és mindig elolvasom az apróbetűs összetevőket vásárlás előtt.


(Mindkét anyagnak utána is lehet olvasni)

2023. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
Nekem volt, hogy kohogtem masnap, mintha megfaztam volna
2023. jan. 24. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Általában egy kis mennyiségű fogkrém lenyelése nem okoz problémát, és ártalmatlan az egészségre. A fogkrémek általában biztonságosak és az emberi test általánosan jól tolerálja őket. Azonban, ha nagy mennyiségű fogkrémet lenne szokása lenyelni, vagy rendszeresen tapasztal hányingert vagy gyomorproblémákat a fogmosás után, akkor érdemes lehet áttérni egy olyan fogkrémre, amelynek alacsonyabb a fluorid tartalma vagy alkalmazkodik az érzékenyebb gyomorral rendelkező emberek számára.


Amennyiben olyan tüneteket tapasztal, mint például hasmenés, hányás, hasi fájdalom, vagy nehéz légzés, akkor érdemes lehet felkeresni az orvost, mert ezek a tünetek nagy mennyiségű fogkrém lenyelése vagy allergiás reakció miatt is jelentkezhetnek. Azonban egy kis mennyiségű fogkrém lenyelése ritkán okoz problémát.

2023. márc. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!