Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után mi a teendő?

Foghúzás után mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy ez genetika vagy csak én vagyok ügyetlen (mert napi 2x mosok fogat) de minden oldalon ugyan az a rágófog az ami tönkremegy most már mind a 2 oldalon alul felül 1-1-1-1 ragófogam hiányzik (ma húztak ki 2 db ott jobb felül és bal alul) a többi fogam mind jó semmi bajuk nincs.


Napi szinten edzek (ma foghuzas előtt leedzettem és holnap pihenonapom van) szabad utána újra edzeni? Mondjuk kocogni?


Mi az amit ehetek és mikor kezdhetek enni? Ma 12 kor volt a foghuzások. Azért kellemetlen mert így mind 2 oldalon 1-1 fog jött ki így nem tudom megoldani hogy a "másik oldalon egyek"...


A fogorvos annyit mondott csak hogy holnaptól sós vízzel öblögessek, most hanyagoljam a szájvizet?


2023. jan. 23. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Most 1 hétig kb diéta. Azt jelenti hogy magvasat ne egyél vagy olyat ami belemehet a fog helyébe mint pl: rizs.

Tejterméket ne fogyassz. Óvatosan egyél lehetőleg azon az oldalon ahol a felsőt húzták mert az alsóba könyebben belemegy a morzsa. Genetikai is lehet hogy romlanak a fogaid. Vagy gyenge a csontozatod. Szerintem óvatosan kocoghatsz de nehezet ne emelj. Illetve ne is nagyon emelj.

2023. jan. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm rendben , akkor óvatosan kezdek enni majd késő este valamit (mondjuk tejmentes bogres levest) , napi szinten edzek így az emelest akkor ki fogom hagyni 2-3 napig minimum és csak kocogok de azt is csak holnap után kezdem. Csinálok holnap akkor fuszermentes brokkolit+ hal és azt eszem pár napig óvatosan.
2023. jan. 23. 16:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is pontosan ez volt, csak nekem minden oldalon hiányzott egy őrlőfogam. A húzás napján alig ettem, de utána ugyanúgy mindent, miután elkezdett gyógyulni. Egyébként csak az első pár napban lesz zavaró, utána megszokod
2023. jan. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
Nekem akartak fogat húzni de a gyökere beletőrt.annak rendje modja szerint kivésték ott helyben a győkeret majd azt mondta a doki csak holnap egyek lehetőleg pépest.Erre én,bementem az első kocsmába,kértem kettő felest és az egyiket a számba öntöttem és rátartottam a friss sebre majd kiköptem a mosdóban.A másikat is a seben tartottam és azt már lenyeltem és mentem vissza dolgozni.Két óra mulva már a zsíroskenyeret ettem.Az alkohól össze húzta a nyilt sebet.Ja, ez még 1977-ben történt.
2023. jan. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez is egy megoldás ^^ én most minimum 2 3 napig tartom magam hogy ne egyek tejes dolgokat és sós vízzel fogok majd holnaptól oblogetni.
2023. jan. 23. 17:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Még annyit,csak egy alkalommal kell a pálinkával magadon segíteni,persze ha egy pár perc mulva megismétled azzal még jót is teszel magadsnak és egy pár óra mulva ehetsz amit akarsz és a tejes dolgokat sem kell kerülnöd.A nyelveddel ellenőrizheted mennyire húzodott össze a seb és a tiéd a pálya.
2023. jan. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1 hétig nem szabad edzeni, tejterméket enni, hajolgatni, akloholt inni, dohányozni, szívószálat vagy olyan kulacsot használni amit szívni kell. És tilos öblögetni is.
2023. jan. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!