Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az baj ha nem minden étel,édes...

Az baj ha nem minden étel,édesség és üditő után öblögetek?

Figyelt kérdés

Alapjáratban nincsenek jó fogaim. Nemrég tudatosult bennem, hogy hülye voltam így most járom az orvost és csináltatom sorba a fogaimat. Kb 3 tömés maradt hátra és egy húzás. Mindennap mosok fogat. A mai reggel kivétel volt, mert elaludtam és rohannom kellett a buszhoz, mert már az első órám elkezdődött. És a kérdés pedig az, hogy baj ha nem mindig öblögetek?


18/L


2023. jan. 30. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az öblögetés üdítőitalok után olyan, mint ha leégsz a napon, de utána bekened a bőröd mindenféle jótékony bőrápolóval. Ez hülye példa, de érthető: inkább kenegesd a leégesedet / inkább öblögess ilyen cuccok fogyasztása után, mint sem, de annak lenne a legtöbb értelme, ha teljesen elkerülnéd a leégést / a fogakra káros cuccokat.


Szóval most a fogaidon keresztül szembesültél vele, hogy az egészségre gondolni kell, ami tanulságos élmény volt számodra! Én úgy szembesültem ezzel a felismeréssel, hogy nekem már belgyógyászati problémám lett, gyógyszert kell szednem és szigorú cukormentes diétát tartani, ha nem akarok cukorbeteg lenni.

Szóval neked az például egy tudatos és okos döntés lenne ebből tanulva, ha az üdítőitalokat és energiaitalokat teljesen elhagynád!

Magyarország nagy részén a csapvíz iható, úgyhogy én is reggel megtöltöm magamnak a palackot vízzel, és napközben bárhol újra töltöm. Annyira sok pénzem nincsen, és ez jóformán ingyen is van! Vagy ha valami kifogásod van a csapvíz ellen, az ásványvíz akkor is olcsóbb, mint a Cola.


És most nem valami boomer vagy gyík tart szentbeszédet. Picit vagyok csak nálad idősebb, és esküszöm egész menőnek tartanak a haverjaim!

2023. jan. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát végül is a fogaidat támogatod :)
2023. márc. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 NTBS ***** válasza:
Nem baj.
2023. márc. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!