Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért ilyen gyengék?

Miért ilyen gyengék?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok.

Sajnos ma húzták ki a jobb felső hatos fogamat, az már alapból tömve volt. Sajnos teljesen letört amikor ráharaptam egy húsos csontra. Konkrétan a fogamnak csak a gyökere volt meg. És már Tályog is volt rajta.

Következőleg betömnik a bal felső 7es fogamat, ami viszont a popcorn miatt tört le. Bal felső 6os gyökér kezelt, az 5 ös tömött. És most vettem észre hogy a felső két metszőm is lyukas.

Egyszerűen nem értem hogy miért ennyire gyengék a felső fogaim. Alsoknak semmi baja nincs.

Szerintem nagyrészt genetika, de vitamin hiány is fennállhat emögött?

Megfogom róla kérdezni a doktort, de kíváncsi vagyok hogy ti mit írtok.


2023. febr. 1. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
A fogak korai romlását okozhatják olyan mikrorepedések, amik pl attól keletkeznek, ha foggal nyitod az üveget, a pisztáciát vagy csikorgatod álmodban. Sajnos a zománc azelőtt alakul ki, hogy áttörnének a fogak, úgyhogy ezt most vitaminszedéssel nem hiszem, hogy lehetne gyógyítani. Én kálciumot próbálnék szedni + fluoridos fogkrém, más ötletem nincs, csodát ne várj.
2023. febr. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem várok csodát, csak elég kellemetlen ez. Fogamat max cellux tépésre használom, ha nincs kéznél olló. Szorongás miatt szoktam néha csikorgatni, azt nem tudom hogy álmomban szoktam-e. Pisztáciát nem szoktam foggal feltortni, az megy a kukába, ha még késsel sem bírom szét szedni.
2023. febr. 1. 18:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát a szorongásos csikorgatás is ugyanolyan hatással van. 🙁
2023. febr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor már értem sajnos.

Majd ezt szorongásos betegséget is majd kezelkettem.

Bár most nem hiszem hogy tudnám csinálni, mert a kihúzott fogtól fáj az fél állkapcsom.

2023. febr. 1. 19:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha mész a fogorvoshoz, csináltass fogvédő szilikon harapásemelőt.

Ezzel tudod védeni a fogaidat, az éjjeli csikorgatás ellen.

Kb. 15ezerbe kerül, ha elhasználódik cserélni kell.

Sokat fog segíteni.

2023. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. 😊
2023. febr. 1. 19:23
 7/8 anonim válasza:
Nekem is tört le fogam, a fele tört le, szerencsére meglehetett menteni. Azóta nem nagyon merek kemény kaját enni. Pl. a pattogatott kukorica ilyen
2023. febr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem akkor romlottak nagyon a fogaim mikor mindig cukros üdítőket meg energia italokat ittam, hiába mostam napi 2-3 szor. Szerintem az étkezés is nagyban hozzájárul,nemtudom te mennyire eszel sok édességet vagy iszol üditőket. Én azóta kerülöm a cukros löttyöket.
2023. febr. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!