Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet-e még tenni valamit?...

Lehet-e még tenni valamit? Fájó, nem látható pukli vagy duzzanat az íny alsó része és a szájfal találkozásánál... Szedek Dalacin-t (megbeszélten) és probiotikumot, ill. Chlorhexamed-del öblítek (antibakteriális szájvíz).

Figyelt kérdés
Régebben elkezdték az alsó jobb 4-est és az 5-öst gyökérkezelni (kisörlők). A 4-esnél kezdetben mellette volt gyulladás, korábbi röngtenen látszik. Az 5-ös idegölése kellemetlenebb volt, a 6-os felől lyukadt. A 4-es most régebben nem volt tisztítva, de tegnap megcsinálta mindkettőt az ügyeletes (Szentkirályin). Van rajta 1 pici és 2 még kisebb sipoly/tályog, anno az első kezelés előtt is volt (szeptember). A régebbit ki tudtam nyomkodni, ezeket nem igazán... A duzzanatot is mutattam az ügyeletesnek, inkább az 5-ös alá esik. Megjegyezte, hogy jó hosszúak a foggyökereim (extra hosszú tű alapján). Javaslatára elkezdtem Dalacint szedni. Penicillines nem jöhet, egyszer régen már megszenvedte 4 nap után a hasam (Augmentin Duo). Néha fáj, néha nem, szájfalba, fülem előtti részbe sugárzik, néha felülre. 1-2 esténként Cataflamot is szedtem. Az arcom csak nagyon kicsit van az arc alsó felén feldagadva, láz nincs.

2023. febr. 1. 23:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Az kimaradt a történetből, hogy anno, mikor elkezdték kezelni a fogaidat, az be lett fejezve? Tehát ezeket a fogakat újra kéne gyökérkezelni, vagy sosem voltam gyökértömve?
2023. febr. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ideiglenes tömések vannak bennük, mindkettőben. Az 5-ösön mindig lejön a tömés teteje, mivel a fog hátulja le van törve és mindig azt a mállós porcukorszerű tömést használják... De a belseje ott marad - elvileg...

Január 16 óta újítják az SZTK-t, talán befejezik febr. 10 táján, de nem 100%. Így Szentkirályi van addig is (buszozgatással), vagy magán.

2023. febr. 3. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!