Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog húzás után...

Bölcsességfog húzás után mikor ehetek normálisan?

Figyelt kérdés
Egyik helyen azt írják lehet enni már másnap tejet, tejterméket a másikon hogy nem.. kinek mik a tapasztalatai? Fogorvosnál 2 órát mondtak, neten meg egyik klinika 5 napot ír a másik 7-10 napot, a harmadik 24 órát stb

2023. febr. 3. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tejtermék pár napig kerülendő, azt csak kibírod. Legtöbb embernél persze az sem okoz bajt. Te kockáztatsz.
2023. febr. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

2 napig semmiképp ne egyél tejes dolgokat. Én leghamarabb 4 nap után mertem ilyeneket enni. A 2 órát nem is értem hogy mondhatták.

Alsó bolcsessegfog műtétem után 4-5.nap tudtam rendesen enni. Siman bolcsessegfog huzasok után pedig már másnap egész jól ment az evés. Arra figyelj hogy etel ne menjek a sebbe. Oblogetni, gurgulazni,zubogtatni semmi esetre sem szabad! Maximum clorhexidines szajvizet vegyél a szádba és oldalra dontogesd a fejed majd óvatosan kopd ki.

2023. febr. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Amíg el nem múlik az érzéstelenítő hatása, addig ne egyél semmit (talán arra mondhatták a 2 órát, de inkább több szokott lenni, azt úgyis érzed).

Tejterméket pedig pár napig (3-5 napig) ne egyél utána.

Nem könnyű tejtermék nélkül pépeset enni, de rengeteg növényi tejhelyettesítő van, be lehet tárazni bébiételből, lehet csinálni gyümölcs smoothiekat, reszelt alma, banán vékonyra szeletelve, krumpli puhára főzve (ha teszel bele egy kicsit a főzőléből, akkor krumplipürét is tudsz csinálni tejmentesen), párizsi, virsli, puhára párolt csirkemell stb. Van azért választék. Lehet tejmentes főzelékeket, főzelék püréket enni, leveseket meg ilyesmit.

2023. febr. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A seb záródásáig kerûlnöd kell az alkoholt az èrtágitó hatása miatt, ez az elsô három napban fontos. Nem szabad enni tejet, sajtokat ès egyèb tejtermèkeket, tojást vagy más nyers húsos ètelt a baktèriumtartalmuk miatt. Kerûld az aprómagvas èteleket ès a pûrès èteleket, mert a pèp ès a magok könnyen bejuthatnak a sebbe, ami azután hátráltatja a gyógyulást. A foghúzás után sajnos jellemzô tûnet a kellemetlen lehelet, de ez normális jelensèg. A seb gyógyulásával ez is fokozatosan megszûnik. Minden ètkezès után moss fogat! A fogkrèm kiöblitèsekor ne zubogtasd a vizet, a seb környèkèn, csak óvatosan folyasd át rajta.Tisztisd meg a sebet extra puha fogkefèvel, finoman “ söprögessed“ el a seb felszinèt, vigyázva, hogy a sörtèket direkt ne nyomjad bele a sebbe.Kerûld a kamillás, ès egyèb szájvizekkel való öblögetèst. 4-5 napon belûl ehetsz normálisan, de a forró ès fûszeres, ragacsos tèsztájú kenyérfèlèket kerûljed. Figyeljèl oda a bôsèges folyadèkbevitelre!
2023. febr. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sherry300, miért nem szabad kamillás száj vízzel öblögetni?

Nekem ma húzták ki a bölcsesség fogamat. Ínyem fel lett nyitva, varrva van. Azt mondták kamilla teába áztassak fül tisztító pálcikát és azzal kenjem át fogmosás után.

2023. febr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!