Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem múlik a fájdalom se a...

Nem múlik a fájdalom se a vérzés foghúzás után. Miért?

Figyelt kérdés

Nektek meddig tartott? Rágó fogat húztak. A fájdalom nem tudom, hogy zsibbadás vagy fájdalom-e.


3-ra megvoltam kb


2023. febr. 7. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

A vérzésnek már el kelltt volna múlnia. Szivárog vagy rendesen vérzik?

Lassan már érezned is kellene valamit. Ha nem múlik továbbra sem max 1 óra irány a sürgősségi lehet, hogy véralvadási zavarod van amiről nem tudsz. Ha 1 órán belül el is múlik a vérzés ezt nem árt kivizsgálni, trombózis veszélyeztetett is lehetsz. Egyébként gyakori, hogy foghúzás után derülnek ki ilyen dolgok.

2023. febr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Mi az, hogy "A fájdalom nem tudom, hogy zsibbadás vagy fájdalom-e."??? Most fáj vagy zsibbad? Ennyit csak el tudsz dönteni...

Szóval 2,5 órája húzták a fogad, és még vérzik... Mit gondoltál, hogy mire hazaérsz, összenő a seb?!

Ne piszkáld a sebet, ne vegyél be aspirint, és nyugodj le, mert a sztoriban az egyetlen gond a hisztid.

2023. febr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

A fájdalom még veled marad egy ideig - vegyél be valamit, pl. Flector -, de a vérzésnek már el kellett volna múlnia.

Nagyon vérzik?

2023. febr. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3 egyedül te hisztizel itt de mindegy

És igen mire elteik ennyi idő a sebnek már össze húzottnak kell lenni, kivéve ha nagyon sok érzéstelenítőt kapott az illető.

2023. febr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
bocsi 2*
2023. febr. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát nem ömlik a vér, de köpködnöm kell időnként maximum 1 percenként.

Nem tudom azt szabad-e, de nagyon kellemetlen.


Nem tudom eldönteni, de most inkább már fáj.


Inni mikor szabad?


Gyógyszert nem vennék be ha nem muszáj, nem a fájdalommal van a baj, hanem azzal, hogy mindig tele van véres nyállal a szám.

2023. febr. 7. 17:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor csak szivárog. De én azt mondom ne egyél és igyál addig mig el nem múlik ez. Ne szivogasd a sebet és ne köpj ,ez mechanikailag mind macerálja a sebet. Ha köpnöd kell probáld meg kifolyatni a nyálad zsepire. Nyelveddel se érintsd meg a sebet és a szád másik oldalt használd. Tisztítani majd csak holnap kezd el, érdemes steril vizes gézzel óvatosan körbe érintgetni a sebet első nap. Utána mehet nagyon óvatosan fogkefével is. Ne egyél tejes ételt legalább egy hétig.

Egyébként milyen tájékoztatást kaptál kezelés után?

2023. febr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Atyaég, ezeket a tanácsokat...

Ha elmúlt a zsibbadás, nyugodtan ihatsz, csak forrót ne. És ehetsz is, természetesen megfelelő ételt, a seben nem rágva. Sőt, az esti fogmosás is mehet, új fogkefével, a sebet elkerülve.

2023. febr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Oké, köszi.


Fáj a fejem már, és álmosodok. Ez attól lehet, hogy sok vér szivárog?


Ha vérezne az milyen lenne, ilyen alvadt vér jön ki mindig.

2023. febr. 7. 18:23
 10/10 A kérdező kommentje:
Olyan mint valami cérna.
2023. febr. 7. 18:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!