Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfájás ellen valami?

Reaper971 kérdése:

Fogfájás ellen valami?

Figyelt kérdés

1-2 hete tönkre ment az egyik fogam (kilyukadt, szuvasodik, elég hirtelen jött, egyik nap csak kicsit érzékeny volt a hidegre, másnap pedig egy jókora darab hiányzott az egyik őrlő fogamból). Saját fogorvosunk elutazott, csak márciusban lesz, a munkahelyem melletti fogászaton is próbálkoztam, ott is csak márciusra kaptam időpontot... Még 1-2 helyet felhívok, hátha lesz valami közelebbi is. Nem az a problémám, hogy tele megy étellel, mert maximum megmosom minden étkezés után, hanem hullámokban nagyon erős fájdalom jön... van hogy 1-2 napig semmi, de aztán óránként azthiszem elájulok. Ideiglenesen tudtok valamit ajánlani, amíg eljutok egy orvoshoz, amivel kontrollálni tudom a fájdalmat, hogy rendesen tudjak addig is dolgozni, meg egyeltalán létezni?

Cataflamot, algopyrint szedem de semmit se érnek...



2023. febr. 13. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:
A körzeti fogorvosnak kötelessége ellátni, ha ő utazott el, akkor van kijelölt helyettese, és fogfájás esetén azonnali kezelés jár, még időpontot sem kell kérni.
2023. febr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen, tudom, hogy ellát, csak sajnos a körzeti fogorvosuknak nagyon rossz a híre, a környék összes elcseszett fogáért ő felel, ezért járunk már a családdal 10+ éve magánhoz sajnos......
2023. febr. 13. 16:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Az algopyrin nem is jó kifejezetten fogfájásra, próbálkozz 800 mg ibuprofennel (például ha van 400 mg-os Advilod abból vegyél be kettőt), de jó lehet még a Flector por is, ami ugyanaz a hatóanyag, mint a Cataflam, de mivel por állagú, gyorsabban felszívódik.

Én azért megpróbálnám a körzetest, amíg nincs saját élményed, addig nem tudhatod, hogy milyen szakember, amúgy meg van rá esély, hogy eleve receptet ír és elmondásod alapján akár már ezzel is ki lennél segítve.


1-es! Ez így nem egészen igaz, amit leírtál. Egyrészről önmagában a fogfájás nem sürgősségi, ez elérhető infó a neak oldalán. Másrészről a körzeteshez sem állítunk oda csak úgy, 3 éve megy a covid, azóta azért tán csak sikerült megtanulni, hogy minden esetben oda kell szólni. Nyilván a rendelés elején már kell telefonálni és akkor kell menni, mikor mondják (ha az elmondottak alapján valóban sürgős, akkor még aznap ellátják). Ennek praktikus okai is vannak, például magának a betegnek sem kell adott esetben így annyit várni, ha az orvos belenéz a naptárába és odahívja akkor, amikor kevesen vannak, vagy rövidebb kezelés zajlik le éppen. Az nem jó senkinek, ha minden infó nélkül odacsücsül, majd lehet akkor eldönteni, hogy az ott lévők közül kinek sürgősebb vagy fontosabb. Így lesznek azok nagyszerű jelenetek, amikor hiába kértél időpontot, a váróban vakarózol egy fél délutánt, mert folyamatosan esnek be a soron kívüliek.

Ez a kijelölt helyettes meg tök jó, csak tudod a magyar egészségügyben nem minden esetben tud megvalósulni, vagy nem olyan egyszerűen, ahogy elképzeled. Például reális forgatókönyv egy kisebb település esetén, hogy a helyettes 50-80 km-el arrébb van, ha meg pont más a rendelési ideje is, mint a saját orvosodé, könnyen kijöhet, hogy te aznap már nem kapsz ellátást, mert mire felfedezed, hogy hova is kéne menned, addigra ők be is zártak. Ez a magyar valóság.

2023. febr. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!