Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvoshoz kéne menjek, de...

Fogorvoshoz kéne menjek, de már ettől a tudattól rettegek, hogy küzdjem le?

Figyelt kérdés

Kiskoromban 12 tejfogamat húzták ki rövid idő alatt, volt mikor egy alkalommal 4-et is. Innen sincsenek jó emlékeim...


Tiniként is sokat jártam, sok volt a fúrás s mindig, de mindig borzalmasan fájt..

Aztán jött a gyökérkezelés...

2 alkalommal. Mindkettő olyannyira fájt, hogy a kezelés után elájultam.

Emiatt rettenetes félelem, szorongás maradt benne. Rengetegszer álmodom azzal, hogy kezelik a fogam, szenvedek s a fogorvos csak azt hajtogatja, hogy "jolvan, jolvan, mingyárt vége"..


4 éve begyulladt az egyik gyökérkezelt fogam, feldagadt az arcom stb..

Képtelen voltam visszamenni az SZTK-ba... Így beestem egy magánorvoshoz aznap.

Ő csak kifurta a tömést, hogy távozzon a váladék, de csak rábeszéléssel, nem tudtam engedni, hogy a számba tegye a fúrót...

Annyit mondott - ez volt Augusztusban - hogy szeptemberig nem tudna időpontot adni, szóval keressek fel mást, hogy tömhető, vagy ki kell húzni.

Ez volt 4 éve. Azóta úgy van s egy falatot nem rágtam a jobboldalt.


1 éve baloldalt az egyil fogam fele telibe letört. Szabadon van a puha közepe.

Ami eddig bírta, elkezdett nagyon fájni, rágni már ott sem tudok...

De már a gondolattól 130as pulzusom van, (mértem) hogy el kell menjek megint fogorvoshoz.

S nagyon nagyon félek, képtelen vagyok rá...


Találtam olyan klinikákat, ahol szedálással műtenek, viszont mocsok drágák... De csak azt az egy módját látom. Képtelen vagyok besétálni egy orvoshoz jelenleg. S csak is kihúzást vállalok. A fogfúráshoz képest a húzás fájdalma semmi volt.


Nem tudom mitévő legyek.



2023. febr. 26. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha kecskeméti vagy elmegyek veled.
2023. febr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az életkorral jár, hogy egyre kevésbé érzed a fájdalmat, tehát ami tízen-, vagy húszas éveidben fájt az már nem érzed annyira fájdalmasnak. Tehát ne aggódj, fájni fog, de már nem annyira, mint korábban.
2023. febr. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es, igaz ceglédi vagyok, viszont van ki eljöjjön velem, nem is ez lenne a probléma. 😅



Kedves 2-es, 26 éves vagyok. Gondolom kizárt nem lehet, de kevésbé tartom valószínűnek, hogy 5-6 év alatt annyival csökkent volna ez a fájdalomérzet. :/

2023. febr. 26. 22:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor sajnos még fog fájni, 30-40 év felett már csökken a fájdalomérzet. Viszont ha nem csináltatod meg akkor nem tudod rendesen megrágni az ételt és gyomorproblémáid is lesznek, akár gyomorfekély is kialakulhat a nem jól megrágott étel miatt.

Nekem is kell majd húzni egyet hamarosan, úgyhogy én is készülök mostanában fogorvoshoz menni. Szorítok érted!

2023. febr. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az nem ad erőt, ha arra gondolsz, hogy előtted már nagyon nagyon sok ember átélte ugyanazt, amit te majd átélnél a fogorvosnál, és még mindenki életben van?

Egyebként meg, amikor én mentem pár éve, akkor érzéstelenítettek és semmit sem éreztem belőle, ha megkéred az orvost tuti érzéstelenít neked is.

2023. febr. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös, mindig kaptam érzéstelenítést, a legtöbb esetben kezelés közben a fájdalom miatt kérésre még egy adagot is, de mindig csak inkább zsibbadtam tőle. Azt nem állítom, hogy a fájdalomérzetet nem befojásolta, mert gondolom 100x annyira fájna anélkül is. De dupla adaggal is fájt annyira, hogy elájuljak tőle.

S azért is félek, mert félek hogy húzás közben mégjobban eltörik a fogam, a többibe ezután meg bele sem merek gondolni.


Annyi embertől tapasztaltam csodálkozást, miszerint nekik nem fájt sosem, vagy épp csak kellemetlen volt. Egyszerűen elképzelni nem tudom ez hogy lehet, mivel nekem minden kezelés pokolian fájt, még dupla adag érzéstelenítéssel is...

S nem feltétlen lehet azt mondani, hogy rossz volt a kezelőorvos, mivel ugyan ennél az orvosnál sok másik embernek meg nincs panasza.


Lehet ki kéne vizsgáltassam magam, hogy arra az adott érzéatelenítő szerre ellenállóbb vagyok, vagy kevésbé hat a szervezetemre?

2023. febr. 26. 23:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, én ezt a cikket találtam, szerintem olvasd el.

[link]

2023. febr. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!