Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elhalt fog okozhat problémát?

Elhalt fog okozhat problémát?

Figyelt kérdés
Nyilván igen, meg kezelni kell, stb. De most ez történt: egy örlöfogamat kezelték, mert gyulladt volt az íny körülötte (kürett), és rendbe is jött. Az orvos amúgy mindent rendben talált a röntgenen, nem is fáj. Utolsó lépésben kicserélte a tömést, és ilyet még sosem tapasztaltam, a fúrásnál semmit nem éreztem. Ez a fog totál elhalt. Dehát nem bírálhatom fölül a fogorvost, így most szerintem ott van egy hulla fog a számban, ami nem lett gyökérkezelve. Ti mit tennétek ilyen esetben?

2023. márc. 2. 18:41
 1/5 A kérdező kommentje:
mármint hogy érzéstelenítés nélkül fúrta, mert mondtam, hogy ne adjon, kibírom.
2023. márc. 2. 18:43
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogy én mit tennék ilyen esetben ? Én minden esetben megbízom abban, hogy a számomra szolgáltatás nyújtó egyén megfelelő szakmai felkészültség birtokában nyújtja a szolgáltatást. Nem tartom valószínűnek, hogy a fogorvos a vonatkozó szakmai protokol ellenében tett volna valamit illetve nem annak megfelelően járt volna el. Ez ugyanis azt a következményt vonná maga után, hogy probléma esetén ő kártérítésre kötelezhető lenne és ezt nyilván nem kockáztatja meg. Nekem volt olyan metszőfogam, amiben a fogideg "magától" halt el 15-20 évig éltem vele probléma nélkül, míg egy fogászati kezelés során javasolta a fogorvos, hogy illene gyökérkezelést végezni az elhalt fogideg esetén.
2023. márc. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Válaszod megnyugtat némileg, köszi. A bizalommal nincs gond, egyszerüen csak klinikailag lehet ilyen eset mittudomén ötvenböl egyszer, hogy a rtg-en nem látható hogy az adott fog amúgy már kampec. Lehet legegyszerübb lenne a rtg-nel meg az egész sztorival elmenni egy másik fogorvoshoz is, egy plusz koncultáció díját megéri a dolog.
2023. márc. 3. 08:11
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Amennyiben elhalt a fog úgy igen, komoly problémákat is okozhat.

Ugyanakkor arra nincs semmi evidencia, hogy az a fog elhalt. A röntgen csak kiegészítő diagnosztikai módszer, például egy gangrénás fog már elhalt, de radiológiai jele egyáltalán nincs, tehát önmagában a röntgen megléte nem bizonyít semmit, maximum azt lehet megmondani, hogy a fogon lévő lyuk valóban nagyon mély és gyaníthatóan már elhalt, vagy elhaló félben van a fog, de ezt alapvetően a tünetek mondják meg.

Az, hogy a fúrás nem fájt, sem feltétlen jelent semmit, mivel elmondásod alapján tömést cserélt az orvos, a tömés fúrása, minekután nem egy élő szöveted, teljesen fájdalmatlan.

2023. márc. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4, szakszerü, értem. Ill. szerinte nagy volt a tömés, alatta vmi kemény szövet van, ezért reagált alig a hidegtesztre. Gondolom pár hónap és kiderül h szalma vagy széna. Nyilván ö több ilyen esetet látott már, én meg nem.
2023. márc. 3. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!