Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi ideig marad benne kb a...

Mennyi ideig marad benne kb a fogban egy tömés?

Figyelt kérdés
Tömés után egyből lehet enni és inni is? Fogmosásnál mire figyeljek?
2023. márc. 11. 01:13
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

Nem lehet. Az orvos megmondja, hány óra múlva.

Amúgy, hogy hány évig marad benne, az a fogorvos munkáján, a fogállományodon és az ínyed egészségén múlik. Negyed-félévente ellenőriztesd.

2023. márc. 11. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
1 óra múlva, de ez csak az érzéstelenítés miatt, nehogy félrenyelj, ezek az új tömések rögtön terhelhetők.Ha jó a fogorvos, kisméretü tömés 4-5 mm akár 30-40 évig. Nagyméretü a fog fele kb jó esetben 7-8 évig bírja.
2023. márc. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

A mai esztétikus tömésekkel már egyből lehet enni. Ha kapsz érzéstelenítőt, akkor azt kell megvárni, hogy már ne zsibbadj, nehogy elharapd a nyelved, vagy a szád. Ezt érezni fogod majd úgyis, meg az orvos is elmodja.

Fogmosásnál nincs extra teendő, ugyan úgy, ahogy eddig. Észre se fogod venni, hogy ott van.

Hogy mennyi időt bír, az sokmindentől függ. Mekkora a tömés, mennyire precíz a fogorvos, na és hogy a szájápolásod megfelelő-e. 5-10 évet szokás rá mondani, de ez lehet kevesebb, esetenként több is.

2023. márc. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Van egy amalgámos tömésem, az a fogam kb 90%-a. Egy pici sarok belőle az eredeti fog, a többi jó 1cm mélyen tömés. Az 21 éve van bent, rágok vele ahogy kell, napi 1x mosom alaposan, mindenhol, minden szögből. Soha nem fájt, és nem is szuvasodik látszólag. Még 4 másik tömésem van ezen kívül, azok fehérek, szintén ennyi ideje vannak bent.
2023. márc. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Én ezt még államiban csináltattam, egy 50est adtam mellé akkor az orvosnak, akkor ez még egy elfogadott dolog volt.

Előző voltam

2023. márc. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valaki itt nagyon bedühödött, biztos rosszak a fogai :D
2023. márc. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!