Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fáj a fogorvosi beavatko...

Miért fáj a fogorvosi beavatkozás akkor is ha kapok érzéstelenítőt?

Figyelt kérdés
Már többször voltam fogorvosnál, rengeteg mindent kellett csinálni a fogaimmal. Mindig kapok érzéstelenítőt, de a fájdalmat érzem továbbra is. Felső fogaknál volt hogy az orromat, felső ajkamat és a szemem alatti részt már teljesen nem éreztem annyi érzéstelenítőt kaptam, de a fog az fajt kezelés alatt.

2023. márc. 15. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Hát ha gyulladt a fog sajnos, akkor az érzéstelenítő nem úgy hat.
2023. márc. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

Ez maximum erősen gyulladt fog gyökérkezelése/húzása esetén történhet meg.


Léteznek idegölő szerek szóval van rá megoldás de minek fizetnél pluszba és tolnád ki a kezelést ha 2-3 Lidocainnal kibírható a beavatkozás?

2023. márc. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Utoljára konkrétan hídhoz csiszoltak le ép fogakat, akkor is fájt
2023. márc. 15. 12:58
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Van hogy kevés. Nekem is volt olyan hogy szóltam, hogy még fáj.
2023. márc. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Ja, hogy már elzsibbadtál...lehet hogy nem ment a legjobb helyre, olyan is van.
2023. márc. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Tudom, hogy a kérdés viszonylag régi, de szeretném az én tapasztalataimat is leírni, hátha segítek valakinek.

Nekem most húztak harmadjára fogat/fogakat. Az első, ahol hármat húztak egyszerre (abból egy bölcsesség fog volt íny alatt) meg sem kottyant.

A másodiknál, ahol egy fogat húztak viszont nagyon fájt, pedig kaptam injekciót, csakhogy az a fog nagyon gyulladt volt. Tehát ahogy előttem írták, igen, sajnos a gyulladt fogat nem lehet teljesen elérzésteleníteni. :(

Most, a harmadik sem fàjt. Általában csak érezni és hallani a csont recsegését, ami persze kellemetlen, de legalább nem fáj. :) sajnos túl kell esni rajta, vagy így, vagy úgy.

2023. ápr. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2023. ápr. 19. 15:36
 8/8 A kérdező kommentje:
:)
2023. ápr. 19. 15:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!