Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után tejjel készült...

Foghúzás után tejjel készült krumplipüré?

Figyelt kérdés
2-kor húzták ki és egész nap nem ettem még semmit. Tudom, hogy tejes dolgokat nem lehet enni, de a krumplipürét mindenhol írják, hogy az jó. Édesanyám csinált is de tejjel... Megkockáztassam? Megegyem?

2023. márc. 21. 18:54
A kérdező szavazást indított:
Nyugodtan edd meg
Nehogy megedd
15 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Tejes dolgot ne egyél. A tejjel készült krumplipüré is tejes dolog. A tejes dolgokban lehetnek olyan bacik, amik komoly fertőzést okozhatnak. Ugyanígy nem ajánlott a tojás, és az alkohol fogyasztása sem.
2023. márc. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Sőt: "A pürésítéssel is légy óvatos! Fájó, sajgó állkapoccsal, ami gyakran napokig is eltarthat, természetes, hogy eszedbe jut: könnyebb lenne például a zöldség- vagy krumplipürét megenni. Ez azonban szintén hátráltatja a fogíny gyógyulását ráadásul a pépes ételek megtapadása sem kedvez a sebünknek."

2023. márc. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Dejó 1-es. Olyan pofont fog levágni nekem anyám ha nem eszem meg... Akkor úgy néz ki ma nem eszek semmit, mert más nincs itthon amit lehet enni.
2023. márc. 21. 19:07
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg neki a cikket. Az meg kizárt hogy csak krumplipüré van otthon nálatok. Nem nyers húst nyugodtan ehetsz. Az tévhit hogy pürét kell enni.
2023. márc. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ó sajnos Ő leszarja ezeket a cikkeket, mert Ő mindent jobban tud mindenkinél :( "Ettől a kis tejtől semmi bajod nem lesz"... Mondta amikor megemlítettem neki, hogy ne tejjel csinálja.
2023. márc. 21. 19:11
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát majdnem pofon lett belőle, hogy nem ettem meg. Szerinte a tejjel készült krumplipüré nem tejes dolog és semmi bajom nem lesz. De ha ennyire fosok akkor ma nincs kaja... Sőt napokig nem kapok akkor semmit mert más nincs ami nem fűszeres és nem tejes, csak a tejjel készített krumplipüré.
2023. márc. 21. 19:20
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen szánalmas szülők tényleg vannak? Szerinte nem tejes amit tejjel csinál?
2023. márc. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Szerinte így van. A tejes a joghurt és társai, amik tejtermékek. DE amiben ilyen kevés tej található az nem tejes étel. Most próbálok gondolkodni, hogy mi a fenét egyek. Találtam egy banánt a konyhában, próbálok utánajárni hogy az jó-e.
2023. márc. 21. 19:32
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A banánról azt írják, nem okozhat problémát.
2023. márc. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
"Ha semmiképp nem szeretnénk lemondani a gyümölcsökről, egy alaposan leturmixolt smoothie, vagy karikákra vágott banán sem okozhat problémát. Ahogy az italok esetében, itt is kerüljük a cukros édességeket, valamint a zsíros, fűszeres, kemény, magvas és ropogós fogások sem a legmegfelelőbbek foghúzás után."
2023. márc. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!