Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lenne a legjobb megoldás?

Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Nézegettem már különböző eljárásokat az esztétikus fogpótlásokra. Olvastam a koronáról, a héjról, fogimplantátumról.

Szeretnék én is választani közülük, szeretnék szép fogakat. A felső 8 és alsó 8 lenne a lényeg.

Sok olyan vélemény van, hogy inkább a meglévő fogakat hozassa helyre az ember ha lehetséges.

Na most nekem ez úgy néz ki, hogy felül van több tömés is, de ez csak egy hagyományos “sima” rendelői kezelés amit alapból végeznek a fogászaton akihez tartozol. Tehát nem minőségi, legalábbis az én esetemben biztos nem. Szóval ezek a tömések szemmel láthatóak, feltűnőek. És időközben el is sárgultak a fogaim. Tehát nagyon nem vagyok megelégedve a fogsorommal.

Érdemesebb lenne egy jó klinikára elmenni és kifehéríteni meg betömetni újra de már szépen olyanra ami nem látszik, mint valamilyen fogpótlást végeztetni?

Mert elméletileg vannak már olyan tömések amivel tényleg egyáltalán nem látszik semmi, beleolvad a fogsorba. Ez tényleg így van, meg lehetne így oldani? És akkor a meglévő fogaimmal összhangban szép fehér lenne a fogsorom. Mert amúgy a formájával nincs baj, felül van 3 tömésem és sárgák, ezt kéne rendbehozni.

De ha így ez nem megoldható, akkor melyik eljárást ajánlanátok?



2023. márc. 26. 00:58
 1/2 anonim ***** válasza:
A tömés és a fog nem egyforma anyagok, így elszíneződni sem egyformán fognak és a fehérítés sem egyformán érvényesül rajtuk. Hosszú távon egyenletes színhez ép fog kell vagy héj vagy korona. Az implantátum idegen anyag, jobb egy saját (akár gyökérkezelt) fog, mint egy implantátum az állkapocsban.
2023. márc. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amiket te írsz, azoknak teljesen különböző az indikációs területe. Implantátum akkor jön szóba, ha nincs már ott saját fogad, vagy bármi miatt egyáltalán nem menthető. Még ha agyontömögetett fogakról is van szó, az még önmagában egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem tartható meg. Persze leírás alapján nem lehet semmit biztosra mondani, de valszeg nálad ez egyelőre nem jön szóba.

Koronára akkor van szükség, ha már töméssel esetleg héjjal nem restaurálható a fog, ha túl nagy lenne rajta a tömés és nem bírja el a fog. Koronához körbe le kell csiszolni a fogat, tehát kisebb méretű probléma esetén nagy a foganyag veszteség, így ezt nem neked, hanem a fogorvosnak kell felmérnie, hogy annál az adott fognál milyen megoldás jön szóba. A héj egy alig 1-2 mm vastag pótlás, ami a fogaid külső felszínét borítja be, nem egyenlő az indikációs területe a koronáéval, mert inkább esztétikai célja van, nagy tömést ugyanúgy nem helyettesít. És hát van végtelen számú kombináció, te 16 problémás fogról írsz, ez éppen pont 16 különböző eset lesz, mindegyiknél egyenként kell a fogorvosnak felmérnie a helyzetet, mindamellett az sem mindegy, milyen fogakról van szó, hiszen egy nagy terhelésnek kitett fog restaurálásánál mindig figyelembe kell venni, hogy az adott pótlás elbírja-e a fog feladatát. Tehát a válasz az, hogy elmész fogorvoshoz, akár 2 különbözőhöz is és meghallgatod, ő mit ajánl. Neki is az az érdeke, hogy jó legyen, de ő alapos vizsgálat után, szakmai tudással felvérezve tud neked opciókat mondani, míg itt, egy pontatlan és szubjektív leírás alapján kellene laikusoknak véleményt formálni.

2023. márc. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!