Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyik lenne a legjobb? Napi...

Melyik lenne a legjobb? Napi 2x3 perc, napi 3x3 perc vagy napi 3x2 perc fogmosás, nem elektromos fogkefével? És kézi fogkeféből melyik a jó, a soft, medium vagy a hard sörtéjű?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 4. 18:19
 1/4 A kérdező kommentje:
Hmm?
2023. ápr. 4. 22:13
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Bemész a patikába, és veszel plakkfestő tablettát (Curaprox márkájút kaptam). Fogat mosol, elrágod a leírás szerint, öblítesz, és tadamm, kiderül, hogy sikerült-e jól megmosni. Vagyis hogy hol nem. Akár a különböző fogkeféket is összehasonlíthatod.


Nekem a puha sörtéjű elektromossal 3-5 perc kell, úgy, hogy már tudom, mik a kritikus pontok. Nem annyira puha sörtéjűvel 3 perc.

2023. ápr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlott a napi 2x3 perc fogmosás a megfelelő fogápoláshoz. Ha még többet mosnál fogat, akkor az íny irritációhoz vezethet, mivel az erőteljes dörzsölés károsíthatja az ínyt és a fogzománcot is.


A fogkefék sörtéje közül a soft (puha) vagy medium (közepes) ajánlott, mivel a hard (kemény) sörtéjű fogkefék túl kemények lehetnek az ínyre és a fogakra is, és hosszú távon ínyproblémákat és fogzománc károsodást okozhatnak. Válasszon olyan fogkefét, amelynek a feje kicsi és lekerekített, és amelynek a sörtéi nem túl kemények, hogy megóvja a fogínyt és a fogakat a károsodástól.

2023. ápr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2023. ápr. 5. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!