Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét segítség!?

Bölcsességfog műtét segítség!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Holnap megyek bölcsességfog műtétre, amit tudni kell az alsók sajnos fekszenek a fentiek jól állnak csak nagyon magasan vannak, így az arcüregem megnyílhat tőle. Az egyik alsó csücske kint van de a másik 3 komplett az íny alatt.


Ami a valódi kérdésem lenne, remélem az orvos is tájékoztatni fog de ha nem akkor ;

aki túl esett már ilyenen, mire figyeljek igazán, ti miket ettetek, hány napig volt vészes az egész dolog?


Bármi tanácsot elfogadok, egy kicsit félek az egésztől mivel még érzéstelenítve sem voltam soha, nem hogy egy komplett műtét történjen a számban.


19 éves vagyok.



2023. ápr. 5. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Szàjsebészet az jò! Jòl lehet érzésteleniteni, ugyhogy nem fogsz sokat érezni! Ki lehet birni!
2023. ápr. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az alsók nekem is feküdtek, az egyiket kb 5 mp alatt kiszedte, mindössze 3 nyomásnak tűnt. A másik nehezebb volt picit, de az ég világon semmit nem éreztem szerencsére (ép fogak voltak). Enni? Az elsőre nem emlékszem, de a hosszabb kiszedésű után 2 hétig csak toast kenyeret tudtam enni, mert olyan szájzáram volt, hogy csak azt tudtam betuszkolni... A varratokat is csak később tudták kiszedni, mert nem nyílt a szám
2023. ápr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindent el fog mondani a fogorvos, ha valamit mégse, kérdezz bátran! Röviden én is összefoglalom:

Étrend: tej, tojás mentes diéta legalább 2-3 napig. Puha ételekbe érdemes gondolkozni, amit nem kell rágni. Illetve ami sok pici szemből áll, pl tarkonya, rizs bele mehet a sebbe, így azt se legjobb enni az elején. Meg az erősen fűszeres ételeket is ki kell hagyni. Extra tippem, hogy érdemes vegán kaját enni, most már egész nagy a kínálat, és mindenevőként mondom, hogy finomak is.

Ami a sebet illeti: belepiszkálni, szívogatni nem szabad. Fogmosás ugyan úgy fontos, de a sebre vigyázva.

Dohányzás, alkohol szigorúan kerülendő.

Szájzár tornát javasolnám, neten nézz utána.

A műtét legnehezebb része talán az érzéstelenítő. Az kellemetlen, de próbáld magad ellazítani, és gondolj arra, hogy ha ezt kibírtad, már nem fogsz semmit érezni. A műtétből nyomást, erős feszítést, fura ropogó hangokat fogsz felfogni, de éles fájdalom nem lesz. Menet közben ha akármi zavar, jelezheted, és meg fognak állni.

Általában az első egy hét ami rosszabb. Igen, lesznek fájdalmaid, pihenj sokat, tartsd be az előírásokat, és szedheted majd a fájdalomcsillapítót is. Ki lehet bírni, nap mint nap sokan átesnek ezen, rutin dolognak számít. Normális, hogy félsz az ismeretlentől, de hidd el, te is túl leszel rajta gond nélkül. Kitartás, jobbulást kívánok!

2023. ápr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Megvolt a műtét és az volt a legjobb része, azóta szenvedek, vérzik, fáj dagad stb. Aludni is alig tudtam, remélem hamar jobb lesz.
2023. ápr. 7. 06:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!