Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy kerüljem el az ájulást...

Hogy kerüljem el az ájulást bölcsességfog kiműtésénél?

Figyelt kérdés

Egyszer már kivették a bölcsességfogamat, akkor műtét közben elég közel kerültem ahhoz, hogy elájuljak. Szénhidrátot ettem bőven, addig zabáltam hogy több már nem fért belém, illetve az érzéstelenítő is hatott, bár fúrás közben volt egy nyilaló fájdalom. Gondolom a stressz nagy szerepet játszott, de következő alkalommal sem lesz garantált a nyugalmam.


A kérdés az, hogy nektek van-e bármi taktikátok, előkészület, gondolat, ami beválik ilyen helyzetekben?



2023. ápr. 10. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Ritkán szoknak elájulni, ha nincs műhiba az érzéstelenítésnél. Nyugodtan el kell viselni a dolgot, nem fáj az valami olyan nagyon.
2023. ápr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
azért ájultál el majdnem, mert telezabáltad ott magad. Ne egyél sokat. Ha fáj, akkor jelezd az orvosnak.
2023. ápr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Nekem nem bölcsességfog húzásánál volt ez, hanem másnál, de ugyanígy rástresszeltem és nekem az volt a bajom, hogy akarva akaratlanul is nem mélyen vettem a levegőt és konkrétan az oxigén hiány miatt lettem rosszul. Nekem nem fogászati volt a dolog ezért tudtam cukorkát szopogatni ami segített a vércukromnak, de amúgy is a második alkalom magától is jobb volt, mert tudtam mire számítsak.


Nézz ki magadnak valamit a plafonon. Számolgasd a lyukakat vagy valami és közben emlékeztesd magad, hogy mély levegő. Remélem segíteni fog.

2023. ápr. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 Külön nem figyeltem a levegőmre, tényleg megoldást jelenthet köszönöm!
2023. ápr. 10. 18:16
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Igen, ez a stressz lesz. Teljesen normális reakció, nagyon sokan kerülnek közel az ájuláshoz. Elképzelik a dolgot, kellemetlenek a hangok, kiszolgáltatott a helyzet. Valóban megpróbálhatod meggyőzni magad, hogy egyet már kibírtál, semmi gond, ehhez bevethetsz légzéstornát is, tud segíteni. Van, ahol megengedik, hogy fülhallgatóval zenét hallgass, szerintem ez is jó megoldás. Vagy ott a bódítás. Kapsz egy kis tablettát, ami ellazít, kb képbe se leszel. Hamar ki is megy a hatása, hasznos kis segítség.
2023. ápr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Én is gyakran kerülök ájulás közeli állapotba olyankor, ha pl injekciót kapok vagy vérvételkor. Olyan 13 éves korom óta van ez így. Azelőtt nem volt. És tesóm is ilyen ájulós. Ez nem feltétlenül függ össze azzal, hogy evett-e az illető. Van, hogy pszichésen van. Nekem a figyelem másra terelése válik be. Volt, hogy vérvételkor a falon függő plakáton lévő szöveget kezdtem hangosan olvasni. Nem néztek furcsán rám, mert már előtte egy nappal jeleztem, hogy ájulós vagyok és tudtak róla.

Nyilván te hangosan nem fogsz felolvasni, de lehet mást is csinálni ehelyett.

(Valószínűleg nekem tűfóbiám is van.)

Amúgy először épp egy fogorvosi székben ájultam el úgy, hogy nem is tudtam arról, csak nagymamám mondta (ő volt akkor velem).

2023. ápr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
Szia! Ha ennyire problémás vagy,- akkor érdemes lenne olyan fogászatot keresned,- ahol altatásban is végeznek foghúzást.
2023. ápr. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!