Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogmosás lefekvevés előtt,...

Fogmosás lefekvevés előtt, tudom hogy nem lehet már enni, mert a baktériumok meg az étel úgy mond fertőzz, de inni lehet cukros szénsavas üditöt?

Figyelt kérdés
Mert én, úgy szoktam, hogy ha este mosok fogat akkor csak sima vizet iszok már, de én lefekvés előtt szeretnék édeset inni pl kola, vagy narancslé stb.. akkor, az nem okozz lefekvéskor gondot, mint ha ennék lefekvés előtt (tudom hogy lefekvés előtt amúgy sem szabad enni-és azt is tudom hogy ha fogatmosok akkor 30 percet kell várni még lehet enni inni)
2023. ápr. 27. 21:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és, reggeli fogmosás előtt is ihatok kolát stb? (Tudom reggelizni fogmosás után kell félóra... de inni nem tudom hogy lehet e kolát stb persze azt is félóra)
2023. ápr. 27. 21:54
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Á, szerintem neked már totál mindegy! Végérvényesen elrontottad. Mostmár úgyis mindegy, azt csinálsz, amit akarsz.
2023. ápr. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Jézusom....

1. ha fogmosás után üdítőt iszol ennyi erővel minek mosol fogat?

2. fogmosással a lepedéket , a baktérium többlet ellen védekezel és az általuk termelt savas közegtől amik hozzá járuulnak a zománc leépüléséhez. Ilyen savas közeget okoz: ételek, italok. Ezért kellene csak fogmosás után sima vizet inni mert estére nem úgy alszol el, hogy a savas közeg dolgozik és atöbbi..

3. elég rossz szokásaid vannak, változtatni kellene. Fogmosás elött fél órával vizet igyál ha teheted, és fogmosás után fél - 1 orán át csak vizet igyál. Ha esti fogmosás csak vizet!

4. ha napközben is ennyire túlzásba viszed az üdítőzést egyre nagyobb esélyt adsz a fogszuvasodásnak.


Hány éves vagy és hányszor jártál fogászati szűrésen?

2023. ápr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3. A harmadik mondatodra válaszolok igen, így is szoktam csinálni hogy fogmosás előtt fél orával nem iszok/ eszek csak vizet és fogmosás után is félora után eszek és iszok
2023. ápr. 27. 22:45
 5/14 A kérdező kommentje:
3. Az első válaszodra válaszolok. Akkor fogmosás után ennyi erővel ne is egyek meg igyak egésznap???
2023. ápr. 27. 22:48
 6/14 anonim ***** válasza:
Napközben ehetsz.... de este ne ,de ha még is legalább ne savasat... gondolkodj.
2023. ápr. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Oo értem ez volt a kérdés értem köszönöm
2023. ápr. 27. 23:35
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Esti fogmosás után nincs evés, ivás, csak sima víz. A cukros üdítő a legrosszabb dolog, amit tehetsz a fogaiddal.
2023. ápr. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mi nem káros most öszintén??
2023. ápr. 28. 12:01
 10/14 anonim ***** válasza:
Őszintén: egy párszor már leírták előttem: a víz az egyetlen ami nem káros a fogaknak. Pontosabban a szénsav mentes sima víz.
2023. ápr. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!