Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Üdv eléggé szét roncsolódtak...

Slimmmshady47 kérdése:

Üdv eléggé szét roncsolódtak a fogsoraim hiányos 2 törött, hogy lehetne ezt pótolni jól injekciós és altatásos kezelést mellőzve?

Figyelt kérdés
Mellesleg szabálytalanul is nőttek ki.24 vagyok.

#Csontfog pótlás
2023. máj. 7. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fogorvos simán megoldja. De nagyon keménynek kell lenned, ha mellőzni akarod az injekciót, mert érzéstelenítés nélkül qrvára fájni fog pl egy húzás.
2023. máj. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van egy roncsolódott autóm. Hogyan lehetne megoldani?

Képzeld el, hogy én felteszem ezt a kérdést. Te meg hüledezel, hogy mekkora gyökér a kérdező, mert mégis mi a bánat roncsolódott mégis milyen autón, mi történt, mi használható fel, mire van szükség, milyen az autó típusa stb. Ezer kérdésed lenne, és még az is kevés lenne egy pontos válaszhoz.

Na, a te kérdésed is ugyanilyen. Ez így nem értelmezhető. Kell egy pontos orvosi diagnózis, majd ő felállít egy kezelési tervet. Ennyi alapján az összes fogászati kezelés szóba jön, hiszen tudom is én, hogy te mit értesz törött alatt, egy kisebb szuvasodást esetleg, ami töméssel menthető, vagy szó szerint szét vannak rohadva és már csak a húzás jöhet szóba? Ha pótoltatni kell fogakat, arra is több opció van, függ a pontos fogazati státuszodtól, alapbetegségeidtől, a pénztárcádtól. Beláthatod, hogy erre a kérdésre nem lehet válaszolni.

Mindenesetre az érzéstelenítés - szuri - mentes kezelést felejtsd el, a polírozáson, fogkőleszedésen kívül mást nem csinálnak így, mert borzasztó veszélyes, amikor egy éles, forgó eszközzel matatnak a szádban, te meg esetleg elrántod a fejed a fájdalomtól. Én fogorvod vagyok, ilyen kérés esetén akkor is visszautasítanám a kezelésed, ha milliókat pakolnál le az asztalra. Kivétel, ha orvosi papírod van róla, hogy te egyáltalán nem érzel fájdalmat. Mindenesetre egy fogászati vizit, és egy konzultáció biztos nem jár együtt kezeléssel, menj el egy ilyenre, aztán meglátod, hogy erre gondoltál-e vagy sem.

2023. máj. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Van olyan hogy mű fogsor pl. Ugyanúgy csontfog csak fel kell ragasztani... Stb?
2023. máj. 8. 18:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Az injekció kevésbé fáj, mint a kezelés…
2023. máj. 11. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!