Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogászati ügyeleten csinálnak...

Fogászati ügyeleten csinálnak gyökérkezelést?

Figyelt kérdés
Férjem foga mára begyulladt, de nem látszik rajta semmi, csak a gyökere fáj. Fogászati ügyeleten foglalkoznak ilyennel?
2023. máj. 14. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyökérkezelés (ha valóban erre lesz szükség) több lépésből áll. Úgy szokás, hogy az első lépést megcsinálják, adnak egy papírt, és a folytatásért a körzeti fogorvoshoz kell majd menni. Tulajdonképpen kitakarítják első körben, és tesznek bele gyógyszeres tömést. A véglegeset panaszmentesség esetén később a körzetes intézi.
2023. máj. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Ügyeleten csak fog eltávolítás van.
2023. máj. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Egyértelműen nem. Csak sürgősségi ellátás, azaz a legalapvetőbb ellátás van. Ami, általában ki is merül a foghúzásban. Ezen felül röntgen (már ahol van) és beutalót írnak szájsebészetre, vagy a helyileg illetékes fogorvoshoz irányítanak, attól függ, milyen eset áll fent.
2023. máj. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem ért hozzá, tartsa meg magának a véleményét.


A sürgős ellátásba beletartozik a trepanálás is, ami a gyökérkezelés első lépése. Így igen, amennyiben a javasolt terápia gyökérkezelés, meg fogják kezdeni.

Ugyanakkor gyökérkezelésnél elég látványosan rossz fogról beszélünk, tehát ez a "nincs rajta semmi, csak a gyökere fáj" pont nem fedi le azt az állapotot, ami miatt gyk az adekvát terápia ( szinte minden esetben szuvasodás talaján megindult folyamatok, ezeket pedig már laikusként is észre lehet venni), persze vannak kivételek, például egy nagyobb tömés alatt már elhalt fog gyulladása - ezt tudom nálatok elképzelni, de ne lepődj, ha egyáltalán nem az a diagnózis és így a terápia sem, amit te gondolsz. Amennyiben tényleg a "gyökere fáj" (azért ettem idéző jelbe, mert nekem fogorvosként még ilyet sosem mondott senki, elég nehéz ennyire konkretizálni, tehát itt is kicsit kérdésessé teszem), úgy könnyen lehet fogágy eredetű probléma is, melyre egyáltalán nem megoldás a gyk.

2023. máj. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jelentem a kecskeméti ügyeletes fogászatról hazaküldték,hogy öblögessen Corsodyllal. A foga fáj,nem az ínye. Ergo semmit nem csináltak vele. Innen is csókoltatom a cseppet sem kedves doktornőt és kívánom mihamarabb kerüljön hasonló helyzetbe. 🙂 Holnap megy a körzeti fogorvoshoz, remélhetőleg több szerencsével,mert lassan a falat is lebontja.
2023. máj. 14. 16:39
 6/10 A kérdező kommentje:

4-es válaszolónak írnám:


Van egy 5 hónapos kisfiunk,aki előszeretettel fejelget, rugdos minket,ha közel vagyunk hozzá. Emiatt kellett 1 hónapja gyökérkezelni a fogam,mert az ütést követően tályog alakult ki a gyökércsúcsnál. Ilyesmire gyanakszunk páromnál is,mert 3 hete őt is véletlenül megrúgta. A jobb felső szemfoga a problémás az arcüreg alatti részen, ezért gondol "gyökér fájdalomra". Kívülről még csak elszíneződés sem látszik, de laikusként fogalmam sincs, magamból indulok ki. De persze mikor máskor,mint szombaton éjjel kezd el fájni a fog?! Ügyeletes gyógyszertárban most kapott Lacalut fogkrémet, Perio-Aid-et és Hyperol tablettát,amiből 1dl vízhez 4db tablettát javasoltak. Ugyanitt új női idegrendszer kerestetik,mert nem bírja a férfi betegséggel járó stresszt. Kérem,ha hallott feleslegesről, jelezze.

2023. máj. 14. 16:57
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ma húzták a fogam, de előtte csináltak röntgent, azt mondták, megnézik, meg lehet-e menteni gyökérkezeléssel, de azt mondták, nem lehet. Ha lehetett volna, azt csinálták volna.
2023. máj. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es: nagyon sajnálom. Melyik fogad volt? :(
2023. máj. 14. 20:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Köszi! Bal alsó hatos, de én voltam a hülye, sajnos elhanyagoltam és sejthető volt mar egy ideje, hogy húzni kéne, csak halogattam. :(

Persze ha előbb megyek orvoshoz, lehet, hogy meg tudtak volna menteni.

2023. máj. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma gyökérkezelték a fogát,mert tályog volt a gyökércsúcson. Azóta jelentősen jobban van. 🙂
2023. máj. 15. 19:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!