Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szabad inni cukros, szénsavas...

Szabad inni cukros, szénsavas üdítőket fogszabályzóval?

Figyelt kérdés

Lassan fél éve, hogy fent van a fogszabim, de nem tehetek róla, sajnos nem tudok leszokni a cukros üdítőkről, (kivéve a sió, meg ezek a gyümölcslevek) a kólát is és a Fantát is szeretem, de azt mondják ezek jobban ártanak a fogaknak, ha fogszabályzós valaki.

Szabad azért kis mértékben?

(eddig szerencsére semmi baja nem lett a fogaimnak, amúgy alapból erősek, és fehérek is)


2023. máj. 24. 17:29
 1/3 anonim válasza:

Nekem is fogszabályzóm van 2 éve, minden nap ilyeneket iszok sajnos. Nekem semmivel sem rosszabb. Mosd napi kettőször a fogad, tisztítsd alaposan és biztosan nem lesz belőle semmi problámád! De ha jobban éreznéd magad egy szakértő véleményétől akkor majd amikor legközelebb mész kérdezz rá!

Ui.: Ha nem mosod a fogad alaposan az az igazán káros, mert begyulladhat az íny, vérezni fog és ebből rengeteg betegség jöhet ami akár a fogak elvesztésével járnak.

2023. máj. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
*Járhat*
2023. máj. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Egy nap igazából többször is megmosom, (ugye reggel, ebéd után, ha napközben eszek valami mást és ugye este) de suliban sajnos nincs rá lehetőség, de én szerencsés vagyok ebből a szempontból, hogy erősek a fogaim, még eddig (érdekesmódon!) egy lyukas fogam sem volt.

Úgyhogy szoktam sokszor mosni

2023. máj. 24. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!