Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha kihúzzák 2 fogam,megváltozi...

Ha kihúzzák 2 fogam,megváltozik jelentősen az arcszerkezetem?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, és 2 fogam nagyon fáj hónapok óta. Azon az oldalon már eltávolították a bölcsességfogat, illetve tömték már ezeket a fogakat, de ígyis fájnak. Egyiket 2 napja gyökérkezelték, de fáj, tehát gondolom nem sikerült. Persze lehet még vele próbálkozni, de felmerult bennem, mi lenne ha kihúzatnám azt a két fogat, és kis idő múlva implantátummal pótolatatnám, mert kezd elmenni a kitartásom afelől, hogy sikeres lehet a gyökérkezelés.

Az arcom utána ha kihuzzak 2 napig biztos feldagad, de utána is máshogy fog kinézni. Ettől félek leginkább, illetve ennyi idősen nem tartom normálisnak az implantátumot.



2023. jún. 2. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem fogsz máshogyan kinézni, sőt nekem be sem dagadt, amikor kihúzták.
2023. jún. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy kicsit jobban kellene ügyelni a szájápolásra, ha 19 évesen ennyi problémád van. Nem valami jó 2 fogat is elveszíteni, ezzel már elmondhatatlanul a többi is, megváltozik a harapásod. Érdemes lenne próbálkozni azzal a gyökérkezeléssel, sajnos lassú folyamat, több körös, de jobb mint csak úgy fogakat veszíteni. Hidd el, ha a gyökérkezelések irányába kezd elmenni a lelkesedésed, akkor az implantátumokhoz sem lesz több.
2023. jún. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Minden nap 3x fogatmosok fluoridos fogkrémmel,és külön Listerinem is van. Valamiért a tömött fogaim mennek tönkre nagyon.
2023. jún. 2. 22:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez inkább genetika és nem fogmosás kérdése. Amíg lehet kezelni kezeltesd. Implantátum is jó, csak drága.
2023. jún. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 2 van húzva (27 vagyok) már több éve történt, semmi nem változott.

Én olvasgattam az implantátumokról, és kell hozzá jó csont sűrűség (vagy szerkezet?) szerintem ez fiatal korban tuti megvan még, illetve 1 foghiány még nem a világ vége, oké front részen gáz, amúgy szerintem nem vészes.


De szerintem is próbáld még a gyökérkezelést, viszont azt jó tudni, hogy ez se végleges, mert ezután elhal a fog, és szépen lassan húzni kell, nekem pl széttört 10 év után.

2023. jún. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!