Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak ilyenkor?

Mit csináljak ilyenkor?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, és fél éve folyamatos fogfájással küzdök. 2 bölcsességfogat műtét során eltávolítottak, de egyik alsó rágófog baromira fáj hónapok óta. Egyszer már hatalmas tömés volt benne, majd most újra fájt, ezért gyökérkezelték. A kezelés napján elmúlt a tünet. Alig akartam elhinni, de most hogy véglegesen be lett tömve, megint fáj. Pedig a tömést is érzestelenítő nélkül csinálták, és gondolom fájt volna a fúrás, ha még van benne ideg. Anya azt mondja, huzassam ki a fogat, és megszűnik a baj. Mindenki azt mondja hogy ne, mert túl fiatal vagyok, de hónapok óta szenvedek és másról sem szól az életem, csak az örökös fájdalomról. Mélységesen csalódott vagyok, mert nagyon szerettem volna, ha sikerül megmenteni a fogat. De szerintem a fogorvosom nem fogja kifúrni a tömést, amit egy órán keresztül csinált, pénzem pedig nincs magánba menni. A fog hátul van, nem látszódna, ha nem lenne.
2023. jún. 15. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Az ilyesmi az általános eü állapotodra is hatással lehet! Én is nagyon ragaszkodtam a fogaimhoz, de amikor már vagy 2 éve kínlódtam az egyikkel, és végül kihúzták, nagy megkönnyebbülés volt. Már a fele hajam kihullott, és tuti volt összefüggés.
2023. jún. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Próbáld meg,hátha segit,menjèl el egy gyógynövènyes szakûzletbe (Herbalia) ès kèrjèl az eladótól fájó fogra illetve foggyulladásra gyógyteát.
2023. jún. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha a végleges tömés után 1 héttel se javul, akkor jelentkezz a fogorvosnál. Meg lehet próbálni antibiotikumot szedni rá példázl.
2023. jún. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!