Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig tart még a fájdalom?

Meddig tart még a fájdalom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Múlt héten erős fogfájdalommal elmentem magánfogorvoshoz, aki elkezdte a fog gyökérkezelését.

A tegnapi napra kaptam időpontot, ahol gyógyszeresen lezárta a gyökeret és az egész fogat. Éjjelre olyan brutálisan megfájdult,hogy csillagokat láttam. Reggel ahogy nyitott a fogászat hívtam őket. Délutánra kaptam is időpontot, ahol a doki kiszedte a fedőtömést és egy 3 napos antibiotikum, Zitricin kúrát írt fel. Az elsőt be is vettem már. A fájdalom sajnos még mindig iszonyú, nagyon fáj a fülem is. A fájdalomcsillapító sem hát. Ez mennyire normális? Ha letellik a 3 napos kúra elmúlik a fájdalom is? Szerintetek ez mennyire normális? Próbáljam valahogyan kibírni vagy keressek egy orvost fel?



2023. jún. 16. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress egy új orvost, nekem úgy be volt gyulladva, hogy ordítottam, szószerint a falat kapartam, mert azt hittem megfogok halni, elmentem az orvosomhoz, és rögtön megcsinálta. Hiába mondják sokan, hogy gyulladt fog nem reagál az érzéstelenítőre, de ez nem igaz, ma már vannak olyan érzéstelenítők, hogy semmit nem érzel még akkor sem, ha gyulladt a fogad. Ráadásul nekem szájsebészeti műtétem volt, felvágták az ínyemet, és tényleg nem éreztem semmit, csak utána fájt, de az természetes.
2023. jún. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy jártam, mint te. Annyi történt másképp, hogy nekem a gyógyszeres lezáró tömés kifúrása után egy pillanat alatt megszűnt a fájdalom. Utána csinált még egy gyökérkezelést, tett bele valami vattapamacsot, aztán néhány nappal később végleges tömést. Szóval elég fura, hogy neked még mindig fáj. Én simán felhívnám, még annyira nincs késő, pedig nem vagyok egy ilyen orvos zaklató típus. De arra emlékszem, hogy brutálisan fájt. Ha nem éred el, akkor keress valami ügyeletet.
2023. jún. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos az saját orvosomat nem érem el, próbálok keresni mást.

2023. jún. 16. 20:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp keress egy másik fogorvost, így nem lehet lenni. A fogfájás a legrosszabb, bele lehet örülni.
2023. jún. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mi történt azóta?
2023. jún. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!