Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vidéki városokban lényegesebb...

Vidéki városokban lényegesebb olcsóbbak a fogászati kezelések, mint Budapesten?

Figyelt kérdés
Azt néztem, hogy már kapásból az első konzultáció is ingyenes ott, míg Pesten 10-20 ezer. A kezelések is jóval olcsóbbak?

2023. jún. 18. 17:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Lényegesen*
2023. jún. 18. 17:58
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Rendelője válogatja.
2023. jún. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk a konzultáció egy normális fogászaton Pesten is ingyenes, csak a panoráma árát illik elkérni.
2023. jún. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

"Azt néztem, hogy már kapásból az első konzultáció is ingyenes ott, míg Pesten 10-20 ezer. A kezelések is jóval olcsóbbak?"


A tudásod csak az első konzultáció árának megnézéséig terjedt, a kezelés díját már nem sikerült megnézned mert megállt a tudomány vagy mi? Másfelől szerinted homogén a vidéki városokban a fogászati rendelés ára...? Nyilván nem annyiba kerül Budakalászon, ami 1 kilométerre található a fővárostól, mint Békéscsabán, de hadd ne soroljam már fel az összes vidéki fogászati rendelő díjszabását, hiszen ha csak nem vagy értelmi fogyatékos te magad is rá tudsz keresni 2 másodperc alatt a Google segítségével és összehasonlítani az ominózus vidéki városi díjszabást a Budapestivel.


- Dr. Juhász, fogorvos

2023. jún. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Dr. Juhász, azt már tudom, hogy ilyen utolsó paraszt stílussal nem magánál fogom csináltatni :D Ha egyáltalán tényleg fogorvos. Tekintve, hogy összetett kezelésre lesz szükségem, nem tudom az árlista alapján belőni a pontos árat, nyilván nem írtam volna ki a kérdést, ha ennyire egyszerű lenne a dolog. Tudom az önhöz hasonló emberek szeretnek mindenkit síkhülyének nézni, de higgye el, önnel ellentétben egyeseknek több agysejt is jutott, nem csak egy.


Általánosságban érdekel, hogy mondjuk egy többszázezres beavatkozásnál lehet-e akkora különbség az árakat tekintve, hogy inkább pl. Pécsen csináltassam, semmint Pesten. Ha nincs nagy eltérés, akkor tökmindegy, de gondolom más is foglalkozott már ezzel a kérdéskörrel és tud majd érdemi választ adni.

2023. jún. 18. 18:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez úgy fogorvos, mint én. Kicsit kötekszik, elmondja, hogy beszótá, aztán ritkít. Na jó, nálam a kötekedés a ti dolgotok, de akkor is.
2023. jún. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tömés meg tömés mindenhol más minőségben készül. Más, hogy azonnal behívnak-e, hogy meddig tart a kezelés, fáj-e, mennyire találják el a színt, magasságot, mennyire lesz tartós az eredmény, kapsz-e tanácsokat vagy megnyugtató, kedves szavakat. Az ár szinte sokadlagos szempont. Minél messzebb mész, annál nehezebb garanciát érvényesíteni utána.
2023. jún. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Átlagolva mondhatjuk olcsóbbnak, de ez nagyban függ attól is, hogy milyen típusú szolgáltatást nyújt az adott rendelő. Budapesten amiatt is vannak drágább helyek, mert itt vannak a specializált rendelők, egy csak mikroszkópos gyökérkezeléssel foglalkozó orvos egy 40ezres mezővárosban kb éhen is halna, de bizonyosan nem tudná a mikroszkóp árát visszatermelni, mert sokkal kisebb a merítés.

De az, hogy a konzultáció ingyenes, ez éppen egy egyéni rendelői dolog, lehet még betegenként is változik. Én fogorvos vagyok, nálunk van külön konzultációs díj, amit valakinél felszámolok, valakinél nem. Ha bejön Aranka, akinek egy teljes szájrehabilitációt kell csinálni, kell egy részletes kezelési terv, ahol végig kell pontosan gondolnom, hogy mit is fogok csinálni, mi mennyibe kerül (az utolsó kicsi röntgent beleszámolva), ott azért a 25-30 perces beszélgetésen túl nekem még legalább fél óra munkám van, mire ezt átgondolom és leírom, ez a tudás és idő nincs ingyen. Akárhogy nézem, ez egy órás munka, bármilyen más orvoshoz elmész, sehol nincs ingyen a konzultáció. De ha azzal jön be valaki, hogy letört a foga, erősítsem meg benne, hogy ki kell húzni, és itt vége is a beszélgetésnek, ott nem kérem el külön a díjat.

Jelenleg olyan helyen dolgozom, ahol budapesti árakat kell elképzelni egy Budapest vonzáskörzetéhez tartozó mezővárosban. Előtte körzeteztem és mellette magánoztam, ott jóval olcsóbbak voltak bizonyos szolgáltatások, de ez pusztán azért volt, mert az anyagköltség kitermelődött a körzetes munkából, az valamennyire visszaszorította az árakat.

2023. jún. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én idén februárban lepődtem meg, hogy az ország vezető szájsebésze a budapesti magánrendelésén kevedebbet kért,mint amit Veszprémben fizettem. A röntgen olcsóbb volt Budapesten és fényévekkel jobb minőségű. Veszprém röhejesen túlárazott.
2023. jún. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!