Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfájást teljesen máshol érzem?

Fogfájást teljesen máshol érzem?

Figyelt kérdés

Magánorvoshoz járok (ezt csak azért írtam, hogy tudjátok alapos, kedves, nem a pénzre hajt.)


Voltam röntgenen, ahol a jobb alsó bölcsesség vízszintesen nőt ki, nyomja az előtte fogat. Viszont ez már szerintem 1 éve minimum. Nem érzem hogy fájna. De előtte 2-el az örlő fájni kezdett. Tömött fog. Hideg levegőre nagyon érzékeny volt, de kocogtatásra semmi.

A lényeg, hogy érzékeny.

Viszont az orvos nem csinált vele semmit, hogy várjuk meg melyik fog lesz tényleg a ludas. De van hogy ezt a 6-os fogat érzem hogy érzékeny… van hogy elül középen a fogam és az ínyem, durván. De olyan is van, amikor felül, a jobb felső sima fogam fáj/lüktet.


Ez előfordul hogy ennyire kihat, ennyi helyre a fájdalom?

Egyáltalán nem gondoltam, hogy amiért lehet a bölcsesség miatt fáj az előtte fogak, amiatt miért fàja felül és legelelől.



Lehet elmegyek egy másik orvoshoz, kiműttetem a bölcsességet, de az se biztos hogy amiatt fáj…



2023. júl. 1. 22:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól hogy magánba mész, még hajthat a pénzre. Nekem is volt olyan orvosom, aki megcsinálta egy olyan fogamat, aminek semmi baja nem volt, azóta fáj.

Igen, előfordulhat hogy kihat, de valószínűbb, hogy van ott egy szép kis gennygóc, vagy lyuk.

2023. júl. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A vízszintesen növő bölcsességfogat amint kibújt annyira, hogy lehet, egyből MŰTENI kell. Különben az évi milliméteres növekedésével is úgy szétcseszi a többi fogad, hogy aztán járhatsz fogszabályozásra. A fogorvosod dilettáns és igen, a pénzre hajt.
2023. júl. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!