Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire viselhető egy implant...

Mennyire viselhető egy implantátum behelyezése felülre?

Figyelt kérdés
Illetve előkeszület gondolom CT. Vagy a csontpótlás is gáz!

2023. júl. 5. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Kapsz érzéstelenítőt, egyáltalán nem fáj semmi. De több alkalom lesz. Röntgen, implantot berakják, kicsit begyógyul, aztán mintát vesznek, legyártják rá a fogat, felrakják. Kb ez a sorrend. Nekem van implantom, de semmit nem éreztem. Egy sima fogkő eltávolítás is rosszabb, mert amikor az érzékenyebb fogakat polírozzák érzéstelenítő nélkül, akkor bele-bele villan a fájdalom közben, mint amikor hideget iszol. Az implantnál semmit nem érzel, mert nincs fog, nincs ideg.
2023. júl. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi. csontpótlás? Volt? azzal meddig kell várni? Implantátum rizikói mik?
2023. júl. 6. 16:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Csontpótlás nem volt, de szerintem az sem fáj egyáltalán. Kapsz egy nagy adag érzéstelenítőt és semmit nem érzel. Némelyik sima tömésem, ami nehezen hozzáférhető helyen volt, tovább tartott, mint amikor az implantot rakták be. Ezeket ma már rutin szerűen csinálják. Nekem egy kihúzott fogam helyére kellett, így azt meg kellett várni, amig a volt fog helye magátol becsontosodott, talán 3-4 hónapot kellet várnom húzás után. De menj el egy konzultációra és a doki mindent megnéz és elmond. Persze jó dokihoz menj, akit már ismersz, tudod hogy jól dolgozik vagy akit mások ajánlanak.
2023. júl. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!