Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felváltva fáj több fogam, ezt...

Felváltva fáj több fogam, ezt mi okozhatja? Mitől lehet ilyen "vándorfájdalom"?

Figyelt kérdés

37 éves vagyok, kb. 10 hónapja szültem az első babámat, jelenleg szoptatok.

Soha nem volt baj a fogaimmal, nem volt tömés, húzás stb., csak fogkőleszedés, egészen a terhességig.

Akkor elmentem fogkőleszedésre, mondta a doki, hogy a bölcsességfogam rosszul nőtt, nyomja a többit, emiatt az előtte lévőt tömni kellene, mert el is romlott. Visszamentem a megbeszélt időben, de nem tömte mégsem, mert azt mondta, hogy mégis inkább húzzuk ki előbb a bölcsességet, de azt meg terhesen nem akartam, féltem, hogy nem tudok majd fájdalmat csillapítani.

Azóta abból a fogból le is tört egy darab, de ott fájdalmat nem érzek, csak idegesítő a törött rész.

Viszont pár hete elkezdett itt-ott fájni, jobb oldalon egészen elől és oldalt is, alul és felül, tehát minimum 4 helyen, de azt sem tudom, hogy igazából az ínyem fáj-e, vagy tényleg 4 rossz fogam lett? Felvàltva fáj, két helyen egyszerre sosem. Ha a fájó fogam alatt megnyomom az ínyem vagy állkapcsom, az is kellemetlen. Valaki járt már így?



2023. júl. 24. 22:57
 1/4 A kérdező kommentje:

Bocs, ha hosszú lett, vagy értelmetlen, nagyon nem vagyok otthon fogbajokban...

Hívom majd a körzeti dokit, mostmár rászántam magam, mert nehezen bírom már, nem hiszem, hogy ezt el tudnám viselni a szoptatás befejezéséig, csak félek, hogy pont szabin van, vagy csak nem tud fogadni :(

2023. júl. 24. 23:00
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen indokkal akarsz a szoptatás végéig várni? Azért kérdem, mert orvosilag semmi kontraindikációja nincsen sem a fogeltávolításnak, sem a tömésnek (terhesség alatt sem lett volna), egyedül azért kell róla szólni, mert a lidocain kiválasztódik az anyatejbe, ezért másik érzéstelenítőt kell használjon az orvos, de pont az ilyen esetek miatt kötelező is tartani alternatívát körzetben is, így bizonyosan megoldható is lenne.

Hogy miért érzed hol itt, hol ott, ezt csak az orvos tudja megmondani.Az tipikus eset, hogy egy alsó bölcsfog megakad az előtörésben és emiatt az előtte való 7-es romlik el, ráadásul sokszor olyan helyen, hogy egyáltalán nem is tömhető már, ezeket mindig érdemes kontrollálni, mert gyakran csak már a fájdalommal derül ki, hogy gond van és ilyenkor jönnek a "belülről romlott el a fogam" c. történetek, holott ilyesmiről nincs szó, csak sajnos takarásban volt a szuvasodás. A bölcsfogat mindenképpen érdemes lenne eltávolíttatnod, már csak azért is, mert ha az útban van és miatta nem lehet az előtte való fogadat tömni, akkor azt azért fogod elveszíteni. Alsó bölcsik előszeretettel sugároznak ki felülre, tehát ez magyarázhatja az azonos oldali, de felső érzékenységet. Átellenes oldalon pedig nem tudjuk ugye, hogy mi van, de megnyugtatlak, azt már sok évtizede megcáfolták, hogy terhesség vagy szoptatás alatt romlanak a fogak, tehát bármi is van a másik oldalon, az szoros összefüggést ezekkel az állapotokkal nem mutat.

2023. júl. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az alsó bölcsességfogaim ki sem nőttek :) (Nem is fognak, röntgen szerint is csírahiányosak.)

Az eltávolítástól meg azért félek egyelőre, mert barátnőm pl. egy bölcsességfog után 3 napig fájdalomcsillapítón élt, ezt szerintem egy Panadollal nem lehetne kibírni...

2023. júl. 25. 09:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, akkor el kell menni fogorvoshoz és ő megmondja, mi fáj. A felsők is ki tudnak sugározni, csak az alsókra jellemzőbb. Az e-laktancia honlapján pedig fent van, hogy mit lehet szoptatás alatt szedni, így például ibuprofen is boldogan szedhető és még egy rosszul alakuló bölcsfog húzás után is nyugodtan lehet szedni pár napig. Még egyszer: ha rosszul alakul. Nem attól lesz egy foghúzás utáni időszak fájdalmas, mert az egy bölcsfog. A te dolgod persze, csak tedd fel magadnak a kérdést: érdemes-e így hagyni, hátha elromlik az előtte lévő is annyira, hogy már csak húzni lehet? Az még nem elköteleződés, ha elmész az orvosodhoz és elmondja, hol milyen teendő van, eleve írod is, hogy több ponton érzel fájdalmat, az egyáltalán nem biztos, hogy húzás lesz, ha van ott bármi egyáltalán, de őszintén szólva ennél a semmittevésnél bármi jobb. Az meg ugyanúgy, ahogy szülésnél is szinte irreleváns, hogy a barátnőnek milyen élménye volt, úgy foghúzásnál is teljesen mindegy, mert ez irtó sok dologtól függ. Ki tudja pedig szoptatsz még, az meg hidd el, nagyon rossz hír, ha odamész mondjuk másfél év múlva és közlik, hogy akkor van 5 fogad, amit már csak eltávolítani lehet, ha egy éve jelentkeztél volna, akkor még meg lehetett volna menteni.
2023. júl. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!