Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogcsikorgatás mitől van?

Fogcsikorgatás mitől van?

Figyelt kérdés

Eddig soha nem fordult elő velem ilyen, de a párom mostanában mondja, hogy elkezdtem csikorgatni a fogaim, amikor alszom. Nagyon meglepődtem, amikor először mesélte ezt, mert eddig soha nem volt ilyen velem.

Azt mondja mostanában egyre többet csinálom.


Mitől lehet ez? Mi okozhatja? Ha eddig nem volt ilyen problémám, hirtelen miért lett ez? Lehet ellene tenni valamit?


32/N



2023. júl. 27. 08:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem amikor nagyon sok változás volt az életemben, halál, költözés, szakítás, új munkahely 3 hónap alatt. Kb 1 évig volt ez, kaptam rá védő sint, de aztán ahogy rendeződött minden stressz elmúlt


Kisfiam ha náthás és nem kap levegőt és fáj a torka akkor csikorgatja.

2023. júl. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor több mint valószínű a stressz okozza ezt?
2023. júl. 27. 09:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Vélhetően igen. A fogakra nagyon rossz hatással van, létezik ellene éjszakai fogvédő.
2023. júl. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ébrenléti bruxizmus (csikorgatás) függ össze a stresszel, feszültséggel, szorongással, versengéssel. Az alvási bruxizmusban ezek szerepe kérdéses, hiszen alvás közben a tudat kikapcsol, sok kutatásban vizsgálták, felderíteni nehézkés. Szerepe lehet genetikai tényezőknek, az alvás mélységében bekövetkező változásnak. Mindenesetre mindkettő kezelése azonos: harapásemelő sínt kell készíteni.
2023. júl. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!