Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért mondta ezt a fogorvos?

Miért mondta ezt a fogorvos?

Figyelt kérdés

Pénteken voltam fogtömésen. Mikor a doktor beadta a szurit, mondta, hogy nyissam ki nagyra a számat mert akkor kevésbé fáj.


Miért mondta ezt? Nem éreztem volna, hogy kevésbé fájna (az eddigiekhez képest)



2023. júl. 30. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert úgy könnyebben hozzáfért hogy beadhassa a szurit és neki is neked is kényelmesebb úgymond ha nem bajlódva kell beadnia
2023. júl. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok ilyenről, de több funkciója lehet az utasításnak: ne arra figyelj, hogy injekciót kapsz és könnyebben hozzáférjen a területhez.
2023. júl. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy valóban az volt az oka, hogy elterelje a figyelmem. Mert nagyon félek sajnos, főleg a szuritól (amiről az orvos is tud), illetve végig beszélt hozzám.
2023. júl. 30. 22:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Figyelemelterelésen kívül még egy oka lehet. Hogy ha több érzetinger ér egyszerre, például a fájdalom mellet nyomás / feszülés, akkor a fájdalominger mértéke csökken. Ez nem tudom működik-e nagyra nyitott szájnál, hogy feszül a nyálkahártya, ahova a szúrás érkezik.
2023. júl. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt mindja hogy kevésbé fáj, kevésbé félsz és szó szerint emiatt fog kevésbé fájni

Ha eltereli a figyelmed, akkor is kevésbé fáj

Ha jobban hozzafér, kevésbé fáj


Az én orvosom egyszer olyat is csinált hogy szuri előtt szólt hogy még csak tisztitja. Aztán beadta. Iszonyat hálás voltam neki

2023. júl. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!