Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek sárga fogak ellen?

Mit tegyek sárga fogak ellen?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta sárgák a fogaim, mondhatni pasztell sárga színűek.

Minden nap 2x megmosom, szájvizet használok, de egyszerűen katasztrófa..

De egyszerűen olyan igénytelennek érzem, hogy nem merek mosolyogni se már szociális életemre is rá tesz egy lapáttal, persze a barátaim elfogadják nem arról van szó, mondjuk nem is teszik nagyon szóvá.

Ott van bennem a félsz ismerkedésnél, hogy ez alapján ítélnének meg, vagy ettől buknám el azt a személyt.

Emiatt barátnőm se volt még, mivel tök nyomoréknak érezném magam, hogy ki mutatkozna egy sárga fogú emberrel...

Egyedül ami úgymond káros szenvedélyem és tudom is hogy roncsolja az a dohányzás, de egyszerűen nem tudok leszokni róla, igy is heti 1 dobozra sikerült lecsökkentenem magam, mivel régebben jóval többet dohányoztam.

Meg hát nem is akarok hollywoodi fehér színű mosolyt mert az tőlem messze áll, de már nem tudom mi tévő legyek.

Próbáltam minden féle praktikát már, de eddig semmi sem használt, egyedül még az orvosi fogfehérítést nem próbáltam, bár az előző fogorvosom lebeszélt róla, hogy nálam annyira nem éri meg a dolog mert nem olyan vészes mint ahogy én gondolom.



2023. aug. 5. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a baj, h a rendszeres fogfehérítés tönkreteszi a fogzománcot, márpedig ha dohányzol, akkor neked rendszeresen kellene. Más “praktika” nincs. Írnak mindenféle házi módszerről, de azok nem igazán működnek. A netem kapható szuper fogfehérítők meg pláne nem. Amúgy ha az orvosod azt mondta, h nem vészes, akkor lehet nem is a fogaiddal van baj, hanem az önképeddel.
2023. aug. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a fogorvosod szerint nem gáz, akkor ne szorongj miatta. Nincs szükség műfehér fogsorra, sok nő rajong a természetes férfiakért és a belső értékekért.
2023. aug. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nemcsak a fogaidat roncsolja a dohányzás, hanem minden egyes elszívott szál után percekkel csökken az átlagos élettartamod.


Egyébként van peroxidos és peroxidmentes fogfehérítés is, de azt olyan 3 havonta meg kell ismételni. A tea és a kávé is sárgára festheti.

2023. aug. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amikor fogorvosod leszedi a fogkövet, általában félévente, akkor polírozza is utána, az kissé fehéríti a fogakat, szerintem az untig elég, a túl vakító fehér fogsor nem is szép.
2023. aug. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!