Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akinek volt alsó bölcsességfog...

Akinek volt alsó bölcsességfog húzása, hogyan élte meg utána? Meddig fájt, bedagadt-e, szájzár stb? Főleg ha félig tört elő az érdekel.

Figyelt kérdés

2023. aug. 17. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2 nap 40 fokos láz, bedagadt, enni nem bírtam 3 napig.
2023. aug. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem tegnap húzták a jobb alsó bölcsesség fogamat! A fogam 3/4-e hiányzott,mert ez egy betömött fog volt,de kitört a tömés a fogam többi részével együtt,így ki kellett húzni. Simán kihúzta egybe a doki,nem tört bele,persze eléggé feszegette,de olyan hamar készen volt,hogy csak csodálkoztam! Fél 6-kor ültem be a székbe,3/4-kor már a kocsiba ültem! Viszont nekem már húztak ki úgy fogat,hogy utánna,azt hittem megbolondulok annyira fájt! 2 nap után visszamentem a dokihoz,hogy mitől fáj ennyire,kiderült,hogy nem alvadt bele a vér,tehát nyilt sebem van! Azt mondta,az olyan mint egy nyílt törés! Levegő éri a csontodat! Tehát véletlenül sem szabad szívogatni a sebet,meg öblögretni a szádat egy pár napig! Nekem még eléggé fáj ,mivel csak tegnap történt,meg hát elég nagy a lyuk! Remélem holnapra már jobb lesz! Lehet borogatni fogom az arcomat,nehogy begyulladjon! Úgy érzem jó rá a hideg!
2023. aug. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém ferdén nőtt, elakadt a szomszédjában és az íny alatt szuvasodni kezdett. A szájsebész csak két darabban tudta kivésni, de ez volt az egészben a legrosszabb. A gyógyulás problémamentesen zajlott, minimálisan dagadt fel az arcom, szájzáram nem volt, nem is fájt, csak a varrat húzódott. Enni rendesen tudtam már az első napon is, magamról megfeledkezve rögtön el is kezdtem reflexből a műtött oldalon rágni. Na, az nem volt okos ötlet. :)
2023. aug. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vízszintesen nőttek, csak az oldalukból látszott ki egy kicsi. Az egyiknél 3 nyomást éreztem és kint is volt, az ég világon semmi gondom nem volt utána. A másikkal kicsit küzdöttek (de nem fájt akkor sem és a helye sem, csak a képem ha pl hozzáértem, fel volt dagadva és olyan szájzáram lett, hogy a kisujjam sem fért be a számba, a varratokat is csak később tudták kiszedni)
2023. aug. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Én nagyon jól éltem meg, nem volt extra erős fájdalom sem utána. Szerintem ez attól is függ, hogy milyen volt maga a “műtét”.

Volt olyan foghúzásom, amit akkor is nagyon megszenvedtem, amikor húzták (nem csak fájdalom miatt, hanem az idő miatt is), és volt olyan, amit meg se éreztem, de utána sem.

Nekem általában a bölcsességfogaim helyei (kettő felső, egy alsó van kihúzva) nem fájtak. Szájnyitási nehézség volt sajnos pár napig, de az is szépen fokozatosan múlt el. Bedagadni nem dagadt be egyszer sem, 2 napig emelt párnán aludtam.

Csak be kell tartani minden szabályt, és akkor nem lesz gond. :)

2023. szept. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!