Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alsó bölcsességfogat fognak...

Alsó bölcsességfogat fognak húzni, félig van kinőve. Az mitől függ, hogy összevarrják-e a sebet? Antibiotikumot kérjek ha magától nem ír fel hátha kell?

Figyelt kérdés

2023. aug. 24. 12:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem kb. háromnegyedig fog kinőve, nem varrták, nem kellett vágni az ínyt. De a férjemnek kb. félig volt kinőve, neki vágták és összevarrták.


Ha összevarrják, akkor még egyszer vissza kell menni a varratszedésre, ha nem felszívódó varrat.


Valószínűleg ez csak ott fog neked kiderülni, az orvos ott fogja látni, mi a helyzet.


Antibiotikumot nekem az alsó bölcsességfognál írtak, mert alatta gennyes volt. Felsőnél nem írtak, rákérdeztem, azt mondták, nem szükséges. Nyugodtan kérdezz rá, fognak felírni, ha kéred.


Pár tipp az utána következő napokra, nekem ezek segítettek, 3 bölcsességfogam húzták ki 2 év alatt. Mindent el fog neked mondani a fogorvos/asszisztens, de a lényeg:


- Amíg ki nem megy az érzéstelenítés, tilos enni (amíg zsibbad a szád), ez órákat jelent. Tehát előtte egyél. Utána cukrosat igyál, nenogy elájul az éhségtől.


- Nem szabad pár napig szénsavasat, alkoholt, tejet inni, ezekre googlizz rá.


- Óvatosan az evéssel pár napig, másik oldalon rágj, ne egyél darabosat, ami beleragadhat (rizs, popcorn, magok stb.), erre is érdemes rágooglizni.


- Nem szabad a húzás helyét piszkálni, hadd gyógyuljon.


- Óvatosan kell utána pár napig fogat mosni, elmagyarázzák majd. De a lényeg, hogy nem szabad köpködni, öblögetni. Hanem beveszed a vizet a szádba, oldalra döntöd a fejed, és így mozgatod meg a vizet, fejet döntögetve. Utána oldalt kicsurgatod óvatosan a vizet.


- Elmondják majd, hogy milyet öblögetőt használj (olyat tilos, mint a Listerin, gyógyszertárban kell rendeset venni, pl. Curasept, vagy Corsodyl). Ezt 2 hétig kell kb. használni.


- Ha adnak antibiotikumot, azt végig kell szedni, nem szabad nyilván félbehagyni.

2023. aug. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Sokmindentől függ a varrás. Asszisztensként azt mondom, hogy a legtöbb bölcsességfog műtét esetén varrnak a szájsebészek. Antibiotikumot is általában írnak, de nyugodtan rákérdezhetsz, el fogja mondani, hogy mit miért csinál.
2023. aug. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!