Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek jó ötlet ha...

Szerintetek jó ötlet ha viszek képet a fogorvosnak a fogpótlás miatt a régi mosolyomról vagy fölösleges?

Figyelt kérdés
Alul megvannak a saját fogaim (aminél az első négy szemfog kicsit torlódott,az első két fog középen kicsit alacsonyabban van mint a kétoldalt lévő szemfog)viszont felül fogatlan vagyok sajnos.. Szégyellem is, hogy kikellet húzni 9 fogam. Most készül egy kivehető protézis felülre míg nem lesz pénzem az implantátumra. Viszont egyszer már pórul jártam a fogpótlást illetően, kaptam egy nem jó fogsort és amint beraktam a fogakat a számba óriásnak tűntek a fogak még más fogorvosok szerint is.. De nem csak ezek voltak a bajok vele. Elmentem egy új fogorvoshoz aki mondta ha engem nem kérdeznek én meg nem mondom akkor legyártják a kaftafa médium fogakat.. Most ezt szeretném elkerülni. Szeretném ha a műfogsor kinézetre hasonlítana kinézetre valamennyire a régi fogaimra. A saját fogaimról csak gyerekkori kép van, de van egy színésznő akinek a felső fogsora kinézetre hasonlít eléggé a régi fogaim nagyságára, szélességére. Jó ötlet lenne ha a színésznő mosolyáról vinnék kinyomtatott képet, hogy a fogaim kb hasonlóak voltak? Vagy elég beteg dolog és bízzam a véletlenre, hogy hátha szerencsém lesz? Jövő héten beszélünk a fogakról meg a színről.
2023. aug. 26. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Felesleges.
2023. aug. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne a fogorvossal, hanem egy fogtechnikussal csináltass fogsort. Ott többféle mintából tudsz választani és az igényeid szerint csinálja majd meg.
2023. aug. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van fogtechnikusa akinek elküldi a mintákat.
2023. aug. 27. 08:51
 4/9 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy sokkal jobb ha a technikus látja, hogy mit kell csinálnia és kinek, mintha csak egy minta alapján kellene dolgoznia.

Persze a fogorvos így szeretné csinálni, mert így van rajta pénze.

Nekem a technikusom elmondta, hogy a legjobb az lenne ha a páciens a húzások előtt elmenne hozzá és levenné a mintát az eredeti fogsorról és később abból dolgozna. Sajnos ezt a fogorvosok nem mondják, mert nem érdekük.

Saját tapasztalat alapján mondom, hogy fogtechnikussal csináltasd a protkót ne a fogorvossal.

2023. aug. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Fogtechnikus csinalja, csak fogorvos veszi le a mintat. Sajnos mas helyen huzattam ki a fogaim ott meg foleg nem vettek mintat. De mar akkor volt jobboldalt egy rossz potlasom sajnos.
2023. aug. 27. 22:15
 6/9 A kérdező kommentje:
De most akkor jo otlet vagy sem ha elkuldom a fogtechnikusnak a kepet? :/
2023. aug. 27. 22:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem magasról le fogja szrni
2023. aug. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló privátban megtudnád írni a fogtechnikusod helyileg hol dolgozik? Esetleg egy elérhetőséget?
2023. szept. 24. 15:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Elküldtem!
2023. szept. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!